09.10.2020 10:10 1 NW/pomorskie.eu

Obrazy artystki z Pomorza znalazły uznanie w USA

Fot. Anna Wypych, facebook

Anna Wypych, artystka z Pomorza została nagrodzona w międzynarodowym XV konkursie malarskim amerykańskiego stowarzyszenia International Guild of Realism. To prestiżowy konkurs, w którym rywalizują artyści z całego świata. Pomorzanka otrzymała nagrodę Pionier w Realizmie oraz główną nagrodę w kategorii Najlepszy na Wystawie.

Artystka na wystawę zakwalifikowała się dzięki dwóm obrazom pt. „Sharing the food”. Wygrała natomiast dzięki pracy „Double freedom”, który mówi o miłości i wolności. Nagrodzone obrazy oglądać można w Principle Gallery Charleston w Karolinie Południowej - czytamy na pomorskie.eu. Międzynarodowy konkurs malarski International Guild of Realism to niezwykle prestiżowy konkurs, do którego zgłaszają się setki artystów z różnych zakątków świata.

Jestem bardzo dumna i czuję się zaszczycona tym wielkim wyróżnieniem. Czerpię inspirację z tego co mnie otacza, ale moje własne przemyślenia są tylko punktem wyjściowym do rozważań o człowieku i jego kondycji – mówi artystka.

Fot. Anna Wypych, facebook

Anna Wypych ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest też stypendystką marszałka województwa pomorskiego (dla twórców kultury). Mieszka i pracuje w Gdyni. Jej ulubioną techniką malarską jest realizm – jej realistyczne dzieła zawierają elementy hiperrealizmu i surrealizmu. Swoje prace zawsze opatruje tekstami filozoficznymi i wierszami, które stanowią doskonałe uzupełnienie jej obrazów. Skupia się na naturze człowieka, sile kobiet i różnorodności. Zdobyła wiele nagród ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Jej prace można było podziwiać na wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie, Hiszpanii czy w Nowym Jorku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24