14.10.2020 14:00 0 NW

Samorządowcy składają życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Fot. UM Puck

Co roku 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. To zazwyczaj dzień pełen różnych uroczystości i spotkań w dużym, szkolnym gronie. W tym roku tradycyjne świętowanie zastąpiono mniejszymi zebraniami, lub w ogólne zrezygnowano z świętowania. Specjalne życzenia z okazji święta edukacji złożyli natomiast m.in. przedstawiciele władz Wejherowa i Pucka.

Święto Edukacji Narodowej przypada na 14 października. To dzień, kiedy życzenia i podziękowania składane są przede wszystkim na ręce nauczycieli i dyrektorów szkół. Dzień ten zawsze był w naszym regionie hucznie obchodzony. Nie brakowało apeli, uroczystych spotkań i nagród. W tym roku ze względu na obostrzenia wiele placówek odwołało zaplanowane wydarzenia.

O nauczycielach i dyrektorach szkół nie zapomniały władze Wejherowa i Pucka. Włodarze złożyli im życzenia m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Szanowni Dyrektorzy szkół i przedszkoli. Niedawno rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, w sytuacji niejasnych wytycznych Ministerstwa i przerzucania odpowiedzialności na dyrektorów. Dziękuję za dotychczasową pracę, za wspieranie i inspirowanie nauczycieli – kieruje swoje słowa prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt do dyrekcji szkół. – Szanowni Nauczyciele: Dziękuję za Wasz zapał, cierpliwość i energię, z którą przekazujecie uczniom wiedzę i najcenniejsze wartości. Życzę, aby Wasza codzienna praca była otaczana szacunkiem i życzliwością, aby stanowiła dla Państwa źródło satysfakcji, a wdzięczność uczniów i ich rodziców wynagradzała niełatwą pracę – życzy prezydent nauczycielom.

Prezydent Wejherowa podziękował również uczniom za wytrwałość i aktywy udział w zajęciach online. A rodzicom, że podjęli się trudnego zadania i uczestnictwa w procesie edukacji swoich pociech. – Dziękuję za mobilizowanie ich do codziennych obowiązków szkolnych, za współpracę i zrozumienie.

Ze spotkania w wąskim gronie nie zrezygnowała burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska. We wtorek (13 października) w siedzibie Urzędu Miasta złożyła życzenia dyrekcjom i nauczycielom oświatowych placówek niepublicznych. Podczas spotkania wręczyła także sporo wyróżnień.

Dziś w siedzibie UM Puck, Burmistrz Hanna Pruchniewska złożyła dyrekcjom i nauczycielom oświatowych placówek...

Opublikowany przez Miasto Puck Wtorek, 13 października 2020

Zaś w środę (14 października) na swoim profilu na Facebooku zamieściła specjalne życzenia, w których życzy uczniom, nauczycielom i dyrektorom dużo siły, radości i motywacji do działania.

Koleżankom i kolegom nauczycielom życzę, by spotkali na swej edukacyjnej ścieżce uczniów pracowitych, ciekawskich, szanujących wartości. Oby Wasza praca dawała Wam prawdziwą satysfakcję. Pomyślności w życiu zawodowym i osobistym – napisała burmistrz Pucka.

Fot. UM Puck

Fot. UM Puck


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24