16.10.2020 10:50 0 NW

Młoda wejherowianka potrzebuje wsparcia - pomóc może każdy!

Fot.siepomaga.pl

Celina, młoda mieszkanka Wejherowa, gdy się urodziła ważyła mniej niż paczka cukru… Była tak mała i krucha, że nie można było jej dotknąć ani przytulić. Pięć pierwszych miesięcy swojego życia spędziła w inkubatorze. Dziś ma 9 lat i dopiero od niedawna udaje się jej spokojnie oddychać. Dziewczynka potrzebuje środków na rehabilitację, by mogła być bardziej sprawna fizycznie.

Celina urodziła się w 23 tygodniu ciąży i ważyła zaledwie 540 gramów. Dziewczynka cierpi na retinopatię wcześniaczą (nieunaczyniona siatkówka oka), refluks żołądkowo-przełykowy, niedosłuch obustronny. Młoda mieszkanka Wejherowa przeszła także wylew krwi do mózgu, przez co do dziś nękają ją napady padaczkowe. Przez 3,5 miesiąca nie mogła rozstać się z respiratorem. Spowodowało to, że przez kilka następnych lat nie mogła swobodnie oddychać.

Rodzina dziewczynki potrzebuje wsparcia finansowego, by móc zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą opiekę medyczną. Choroby, jakie trzymają ją w swoich sidłach nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. Wszystkiego uczy się dużo wolniej, a jej zdolności poznawcze są mocno ograniczone.

Największym szczęściem, jakiego doświadczam, jest widok mojej córki na huśtawce. Uśmiechniętej, spokojnej, cieszącej się z wiatru we włosach. Dwa miesiące temu neurolog zmienił Celince leki i był to strzał w dziesiątkę! Napady padaczkowe są znacznie rzadsze. Pozwala nam to zachować stabilność - córka ćwiczy, przez co jej mięśnie się wzmacniają, rozwój doskonali i nie następuje regres - pisze mama Celinki.

Dziewięciolatka poznaje świat za pomocą wrażliwości. To jej bliscy są jej oczami, uszami. Potrzebuje stałej opieki i troski. Jak mówi jej mama, w jej życiu ogromną role odgrywa głos.

Cały czas do niej mówię, objaśniam świat najpiękniej jak potrafię. Wiem, że nie wszystko słyszy, jednak robię wszystko, aby nie bała się tego, czego nie może zobaczyć. Aby nie lękała się świata, przestrzeni, dotyku - dodaje.

Trwa zbiórka na turnusy rehabilitacyjne dla dziewczynki. Każdy, kto chciałby wspomóc Celinę może to zrobić przelewając dowolną kwotę na stronie [siepomaga.pl](https://www.siepomaga.pl/celina-malek?


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24