15.10.2020 12:22 0 raz

Luzinianki powalczą o pierwsze ligowe punkty z Białymstokiem i Nadarzynem

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Po czterech spotkaniach beniaminek Ekstraklasy Kobiet w tenisie stołowym GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino – niestety - na razie jest bez punktów. Pierwsze „oczka” podopieczne trenera Waldemara Płotki postarają się zdobyć w dwóch najbliższych meczach – wyjazdowym z MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn (16 października) i u siebie Dojlidy Białystok (18 października).

Zawodniczki z Białegostoku po trzech meczach mają na swoim koncie 5. punktów. Dojlidy pokonały zespół z Lidzbarka Warmińskiego (3:2) oraz KS Gotyk Toruń (3:1) i przegrały z drużyną z MUKS Start Spalona Mleczarnia 1:3.

W zespole z Białegostoku najskuteczniejszą zawodniczką jest 18-letnia Białorusinka Darya Kisel. Z 6. swoich pojedynków wygrała 5 i jej skuteczności plasuje się na 83 procentach. Po stronie ekipy z Luzina najlepszymi wynikami może pochwalić się 19-letnia Maja Miklaszewska. Polka w 5. rywalizacjach odniosła 1 zwycięstwo, a jej skuteczność wynosi 20 procent.

Natomiast w drużynie Nadarzyna liderką jest 24-letnia Paulina Krzysiek. Wygrała 8 na 9 pojedynków. A jej skuteczność jest na poziomie 89 proc. Ponadto zespół MUKS Start Spalona Mleczarnia to obecnie jedna z czołowych drużyn Ekstraklasy Kobiet. Po 6. meczach jest na czwartym miejscu (4 wygrane, 2 porażki).

Mecz GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino – Dojlidy Białystok odbędzie się w niedzielę, 18 października. Początek spotkania o godz. 16 w sali sportowej GOSRiT przy ul. Szkolnej w Luzinie. Z kolei dwa dni wcześniej luzinianki na wyjeździe zmierzą się z MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodniczkom – zachęca GOSRiT Luzino.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24