16.10.2020 17:55 3 NW/TTM

Kolejna nagroda trafiła do Browaru Spółdzielczego w Pucku

Fot. TTM

Działa dopiero kilka lat, a już może pochwalić się wieloma sukcesami. Mowa o Browarze Spółdzielczym w Pucku, który znalazł się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze 2020”. Otrzymał brąz w kategorii „Rynek otwarty”.

Wyroby Browaru Spółdzielczego są już znane nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Na co dzień w puckim Browarze pracują głównie osoby z niepełnosprawnością intelektualną i chorobami psychicznymi, które stanowią ok 80 proc. ogółu pracowników.

Są ambitni i chcą pracować. Widzą, ze praca i pieniądze, które dzięki niej zarabiają znacząco poprawiają im życie. Nie wszyscy z naszych pracowników posiadają renty, więc praca u nas to jedyny sposób zarabiania na życie. Zarówno oni, jak i my zdajemy sobie sprawę, że ciężko byłoby im podjąć pracę gdzieś indziej, bez wsparcia jakie oferuje nasza Spółdzielnia – mówił Janusz Golisowicz, wiceprezes Spółdzielni Socjalnej „Dalba” w Pucku w rozmowie dla Twojej Telewizji Morskiej.

Fot. TTM

Spółdzielnia otrzymała brąz w kategorii „Rynek otwarty”. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i instytucji, które wspierają osoby niepełnosprawne

– * Ta nagroda ma bardzo duże znaczenie, ponieważ podtrzymuje nas na duchu. Zmagamy się z wieloma trudnościami, a nagroda ta pokazuje, ze to, co robimy ma sens i jest motywacją do dalszych działań* – dodaje Golisowicz.

Fot. TTM

Browar Spółdzielczy w Pucku działa od 2014 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24