19.10.2020 13:16 0 NW/gdynia.pl

Znamy laureatów Olimpiady Energetycznej

Źródło:pixabay.com

Rodzinne zespoły rywalizowały podczas tegorocznej Olimpiady Energetycznej. Niemal 50 drużyn walczyło o puchar Prezydenta Miasta Gdyni. Podczas wirtualnego spotkania pojawiły się m.in. pytania o odnawialne źródła energii czy ochronę powietrza i klimatu. Przyznano trzy nagrody główne i szereg wyróżnień.

Konkurs wiedzy dedykowany przede wszystkim dla rodzin z dziećmi odbył się w sobotę (17 października) – online. W wirtualnej zabawie wzięło udział blisko 50 drużyn, które próbowały jak najlepiej wypełnić konkursowy test.

Na uczestników olimpiady czekały takie pytania, jak te o odnawialne źródła energii, niskoemisyjny transport, ochronę powietrza i klimatu oraz efektywność energetyczną, czytamy na gdynia.pl. Pytania te często związane były z samą Gdynią.

Gdynia to jedno z najczystszych miast w Polsce. Nie byłoby tego, gdybyśmy 20 lat temu nie podjęli decyzji, że będziemy dbać o środowisko. Chciałem podziękować współorganizatorom naszej Olimpiady, a także tym osobom, które biorą w niej udział. Cieszę się, że jesteście państwo z nami. Bawmy się w tym czasie, uśmiechajmy się i dbajmy o nasze środowisko – powiedział Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Źródło:gdynia.pl

Nagrody główne otrzymały trzy drużyny. Przyznano także wiele wyróżnień. Zwycięzcami zostały EkoLudki, które odpowiedziały na 18 z 20 zadanych pytań, uzyskując 17 834 punkty. Drużyna Raczków zdobyła 17 616 punktów odpowiadając także na 18 z 20 pytań. Na podium znalazły się też Ryponowie z wynikiem 16 632 punktów (17/20 pytań).

Staramy się żyć ekologicznie-energetycznie. Nasz syn chodzi w Gdyni do szkoły do klasy o takim profilu. Była super zabawa, gratulujemy pozostałym uczestnikom – komentowała zwycięska drużyna EkoLudków.

Źródło:gdynia.pl

Dla najlepszej drużyny organizatorzy przewidzieli elektryczną hulajnogę i wejście do Centrum Nauki Experyment. O tym, jakie nagrody czekały dla zwycięskie grupy pisaliśmy więcej tutaj.

Gościem specjalnym wirtualnej zabawy był Marcin Popkiewicz, polski fizyk jądrowy, klimatolog i autor książek o klimacie i energetyce. Zaś edukatorzy z Experymentu przygotowali specjalny pokaz naukowy, czytamy na gdynia.pl.

Źródło:gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24