19.10.2020 17:15 42 NW/KPP w Wejherowie

Dwa dni i prawie 180 naruszeń - policja weryfikowała przestrzeganie zasad w powiecie

Fot. archiwum

Za nami pierwszy weekend powiatu wejherowskiego w strefie czerwonej. Służba policjantów poskutkowała 131 mandatami za niestosowanie się do obostrzeń. Łącznie mundurowi ujawnili prawie 180 naruszeń przepisów.

Podczas służby pełniącej w weekend (17 – 18 października) policjanci podjęli na terenie powiatu wejherowskiego kilkadziesiąt interwencji. Zastosowali 21 pouczeń, zwrócili uwagę 23 osobom, nałożyli 131 mandatów i sporządzili cztery wnioski do sądu, równocześnie powiadamiając sanepid.

Przypominamy, że powiat wejherowski od soboty (17 października) jest w strefie czerwonej, co wiąże się z konkretnymi obostrzeniami. Tych, jak się okazuje – nie wszyscy chcą przestrzegać. Funkcjonariusze zaznaczają, że będą stanowczo reagować w przypadku nie dostosowania się do jakiejś z zasad.

Jeżeli osoba nie stosuje się do zasad bezpieczeństwa i w przestrzeni publicznej w określonych miejscach nie zakrywa ust i nosa – musi liczyć się z mandatem do wysokości 500 złotych albo skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Dla osób, które ignorują przepisy nie ma taryfy ulgowej – czytamy na stronie KPP w Wejherowie.

W poniedziałek (19 października) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7482 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Zmarło kolejne 41 osób, z czego 36 miało choroby współistniejące. W woj. pomorskim wirusa potwierdzono u 481 osób – 32 z powiatu wejherowskiego, 16 z puckiego, 102 z Gdańska czy 45 z Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24