18.10.2020 17:15 0 NW/mat.pras.

Gdyński Experyment o zmianach klimatycznych - zapisz się na szkolenie

Fot. archiwum

Edukatorzy będą przekazywać sprawdzone i rzetelne informacje na temat zmian klimatycznych i ochrony środowiska. Rusza Akademia Edukatora Klimatu, czyli darmowa seria szkoleń, podczas której uczniowie powyżej 13 roku życia będą mogli zdobyć cenną wiedzę.

Wiadomości na temat zmian klimatu i ochrony środowiska jest w Internecie całe mnóstwo. Część z nich jest prawdziwa i przekazuje rzetelne informacje, jednak część wypowiadanych opinii – z faktami nie ma nic wspólnego. Na pomoc przychodzą Edukatorzy Klimatu, czyli młode i zaangażowane w tematykę środowiska osoby, które będą podczas serii szkoleń uczyć młodzież i przekazywać rzetelne informacje naukowe – w ciekawy sposób.

Na zajęcia można zapisywać się na stronie app.evenea.pl. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Po dwóch dniach szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikat Edukatora Klimatu i będą mogli oficjalnie dzielić się zdobytą wiedzą i uświadamiać innych, jak ważna jest ochrona środowiska.

Centrum Nauki Experyment w Gdyni chce, aby dzieci i młodzież zapatrywana była tylko w prawdziwe i rzetelne informacje. Stąd pomysł na stworzenie Akademii Edukatora Klimatu.

Chcemy dać młodzieży nie tylko potrzebne (i sprawdzone) informacje, ale też narzędzia, by tę wiedzę skutecznie przekazywać w szkole podczas np. godzin wychowawczych – informuje Centrum Nauki Experyment.

W ramach szkolenia słuchacz dowie się wielu ciekawych rzeczy na tematy związane m.in. ze zmianami klimatycznymi, ale zostanie także wciągnięty w dyskusję. Za zgodą dyrektora szkoły i nauczyciela, Edukator Klimatu poprowadzić może angażujące zajęcia, pokazując skalę zjawiska zmian klimatycznych i poinformuje o możliwych działaniach prewencyjnych.

Edukacja środowiskowa jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach. Jest niezbędnym elementem kształcenia współczesnego człowieka, dlatego gdyński Experyment chce także zaangażować się w ten proces i podzielić się swoją wiedzą z innymi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24