20.10.2020 12:15 2 WH/UM w Redzie

Wybrano Młodzieżową Radę Miasta Redy

Fot. Młodzieżowa Rada Miejska w Redzie, facebook, kadencja V

Młodzi redzianie wybrali swoich przedstawicieli. Miejska Komisja Wyborcza po otrzymaniu zawiadomień ze wszystkich szkół oraz po wyborach w formie elektronicznej, które wyłoniły członków młodzieży uczącej się poza miastem, ogłosiła nowych radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie.

Młodzieżowa Rada Miejska to organ doradczy dla dorosłego samorządu. Będzie to już szósta kadencja, która potrwa rok. W dniach 12-15 października odbyły się wybory, które wyłoniły nowych młodych radnych. Siedemnaścioro członków rady zostało wybranych spośród uczniów tamtejszego Powiatowego Zespołu Szkół i redzkich szkół podstawowych.

Młodzieżowym radnym uczącym się w szkołach ponadpodstawowych poza miastem przypadły cztery mandaty. Z powodu pandemii wybory odbyły się w formie elektronicznej. Zagłosowało 133 uczniów, przy czym 119 głosów było ważnych. Nowymi młodymi radnymi zostali Miłosz Modzelewski (II LO Rumia), Łucja Nawrot (I LO Wejherowo), Marta Kowaliszyn (II LO Gdynia) i Mikołaj Kruger (XIV LO Gdynia).

Młodzieżowa Rada Miejska ma wpływ na funkcjonowanie Redy, a także uczestniczy w wolontariacie – zwraca uwagę Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza miasta Redy ds. społecznych i oświaty.

Organ może zgłaszać swoje problemy do dorosłej rady i komisji rady miejskiej oraz bezpośrednio do radnych. Młodzi radni mają możliwość zaprezentowania swoich pomysłów na sesjach dorosłej Rady – dodaje.

Cały skład Młodzieżowej Rady Miasta Redy dostępny jest na stronie miasto.reda.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24