20.10.2020 17:30 4 WH/TTM

MZK Wejherowo wprowadza zmiany w rozkładach

Fot.archiwum

MZK Wejherowo przypomina o zmianach dotyczących rozkładów jazdy linii nr 8, 9,18 i 17, a także o zmianach lokalizacji przystanków autobusowych. Powodem takiej decyzji są prace drogowe w Redzie oraz otwarcie nowej ulicy Handlowej.

Od wtorku (20.10) linia autobusowa nr 9 będzie kursowała nową ulicą Handlową, która jest łącznikiem ul. Puckiej i ul. Długiej w Redzie. Przystanek na żądanie Pucka-Długa 01 w kierunku Rekowo Lipowa zostaje wyłączony, a przystanek Ciechocino 01 w tym samym kierunku zostaje przeniesiony na ul. Handlową, gdzie jest nowa zatoka autobusowa.

Z kolei przystanek Szkolna 02 w kierunku dworca PKP na jeden dzień zostaje przeniesiony na ulicę Szkolną, zaraz za skrętem z ul. Obwodowej około 50 m od obecnej lokalizacji.

W związku z łatwiejszym przejazdem odjazdy autobusów w kierunku Rekowa Lipowej na odcinku od przystanku Harcerska zostają przyspieszone o 1 minutę.

Z powodu przebudowy ul. Gdańskiej i Łąkowej od środy (21.10) zmieni się lokalizacja przystanku linii nr 8. Przystanek Gdańska - Kościół 02, w kierunku Portu Rumia, zostaje przeniesiony ok. 30 metrów w stronę Wejherowa.

Od poniedziałku (26.10) nastąpią zmiany w kursowaniu linii 9,17 i 18. Autobusy nr 9 i 18 będą jeździć od przystanku Wrzosowa ulicami Kazimierską i Pucką. Bez zatrzymania pojedziemy do przystanku Gdańska-Kościół.

Linia 17, tak aby nie odcinać mieszkańców od komunikacji, będzie jechała tymczasowym objazdem związanym z zamknięciem ul. Obwodowej do przystanku Łąkowa-Osiedle 02 i dalej ul. Bielawy i Derdowskiego do przystanku Gniewowska – informuje Maksymilian Rudnik z MZK Wejherowo.

Te zmiany w rozkładzie najprawdopodobniej będą trwać ok. trzy lub cztery tygodnie. Cały czas jesteśmy w kontakcie z wykonawcą robót drogowych. Mamy nadzieję, że prace zakończą się jak najszybciej – dodaje pracownik MZK Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24