21.10.2020 14:09 41 WH/TTM

Tunel na Kwiatowej w Wejherowie będzie przejezdny już w grudniu

Fot. TTM

Długo wyczekiwana inwestycja, jaką jest węzeł „Kwiatowa” zakończy się jeszcze w tym roku. Jak poinformowały władze miasta, podziemny przejazd ma zostać otwarty w pierwszej połowie grudnia. Budowa węzła integracyjnego wraz z pobliskim parkingiem pochłonęła prawie 40 milionów złotych.

Tunel na ul. Kwiatowej w Wejherowie to inwestycja wyczekiwana od lat przez mieszkańców miasta – i nie tylko. O postępach prac na bieżąco informowaliśmy naszych Czytelników. Teraz możemy powiedzieć, że prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

To była trudna budowa, ponieważ musieliśmy zmienić sposób i technologię wykonania wiaduktu kolejowego. Zmienialiśmy to, po to aby było bezpiecznie. Dzisiaj jesteśmy przekonani, co do tej decyzji. Obiekt jest całkowicie bezpieczny - tłumaczy Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta miasta Wejherowa ds. rozwoju miasta.

Fot. TTM

Inwestycja, która pochłonęła prawie 40 milionów złotych ma wyraźnie poprawić komunikację w całym mieście. Węzeł „Kwiatowa” ułatwi przemieszczanie się nie tylko kierowcom, ale także pieszym. Wszyscy bez postoju będą mogli przedostać się na drugą stronę miasta.

Wiadukt kolejowy pozwoli na bezkolizyjne połączenie dwóch części miasta. Budowa węzła „Kwiatowa” rozpoczęła się trzy lata temu. Pierwotnie przejazd miał zostać oddany do użytku pod koniec ubiegłego roku, jednak ze względu na m.in. Zmianę technologii wykonania czas realizacji wydłużył się.

Fot. TTM

Póki co mieszkańcy Wejherowa mogą już korzystać m.in. z darmowego parkingu, który jest w stanie pomieścić dwieście aut. To największe miejsce postoju w Wejherowie. Na realizację całej inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej na kwotę 18 mln złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24