07.11.2010 11:47 0

Władysławowo - włamania do punktów handlowych

W miniony piątek zarzuty w sprawie włamań do dwóch nieczynnych lokali gastronomicznych we Władysławowie usłyszało trzech młodych mężczyzn. W minioną środę po północy patrol zatrzymał na gorącym uczynku dwóch podejrzanych, którzy uciekali z miejsca włamania. Zatrzymani 17- i 20 latek są mieszkańcami Władysławowa i Jastarni. Od razu trafili do aresztu. Trzeci, który zdołał uciec z miejsca, zatrzymany został jeszcze tego samego dnia w południe. To 18 letni mieszkaniec Władysławowa.

Jak ustalili śledczy podejrzani włamywacze do sezonowych punktów gastronomicznych wchodzili wybijając otwór w drzwiach wejściowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka skradzionych przedmiotów.

Policjanci sprawdzili także czy mężczyźni brali udział w innych zdarzeniach na terenie powiatu. Okazało się, że zatrzymani mają na swoim koncie przestępstwa zaistniałe pod koniec października we Władysławowie. Cała trójka brała udział w usiłowaniu włamania do kiosku, gdzie straty wyniosły ponad 700 złotych, dodatkowo 18- i 20 latek włamali się również do sklepu w centrum miasta i ukradli przedmioty warte około 50 złotych.

Kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem to przestępstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24