26.10.2020 13:05 1 NW/gdynia.pl

Brytyjczyk uwielbia Monopoly. Do jego kolekcji dołączyła gdyńska wersja

Źródło:gdynia.pl

Do imponującej kolekcji gier Neila Scallana dołączyła gdyńska edycja Monopoly. Mieszkaniec Wielkiej Brytanii posiada obecnie 2 981 planszówek. Zbiera je w różnych wersjach językowych, limitowanych i kolekcjonerskich. Mężczyzna w 2018 roku trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

Neil Scallan jest posiadaczem imponującej liczby gier planszowych Monopoly. Gdy w 2018 roku trafił do Księgi Rekordów Guinnessa miał 2 249 gier. Teraz ma ich już o 732 więcej! Niedawno na swoim profilu na Instagramie pochwalił się nową, gdyńską wersją Monopoly.

Uwielbiam to, że jest tak wiele wersji gry, w tak wielu językach i na tak wiele tematów. Moje gry są zapieczętowane, więc nie gram w nie. Poza tym nie zrozumiałbym wszystkich języków, więc ciężko byłoby w nie zagrać – pisze Neil w rozmowie z przedstawicielami gdyńskiego magistratu.

Pierwszego „Monopola” Neil przywiózł z wakacji 15 lat temu. Chciał mieć wyjątkową pamiątkę, a breloczki i magnesy wydawały się mu zbyt oklepane. Od tego czasu popularne planszówki goszczą w jego domu niezwykle często.

Jak czytamy na gdynia.pl, gdy pierwszy raz Brytyjczyk policzył swoją kolekcję miał 1 677 pudełek. 1 300 okazało się duplikatami. Zaprzyjaźnionemu muzeum podarował 763 zestawy, a resztę sprzedaje lub wymienia.

Mamy grupę kolekcjonerów z całego świata. Spośród kolekcjonerów, których znam tylko ja mam gdyńską edycję – chwali się Neil.

Gdy są zawsze oryginalnie zapakowane i przechowywane w magazynie. Neil Scallan nigdy ich nie otwiera, dzięki czemu zachowują swoją wartość. Odwiedził Polskę raz – 30 lat temu. Teraz chce tu wrócić – a konkretnie do Gdyni i Gdańska, aby odwiedzić miejsca znane mu z gry.

Gdynia ma niesamowity port. Chciałbym zobaczyć duży, biały statek i plażę. Marina też prezentuje się fantastycznie. Na zdjęciach z planszy Gdynia prezentuje się nowocześnie – dodaje kolekcjoner.

Imponującą i stale powiększającą się kolekcję można śledzić na jego profilu na Instagramie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24