26.10.2020 14:00 0 NW/gdańsk.pl

Szpital tymczasowy w gdańskim AmberExpo? Czekamy na decyzję wojewody pomorskiego

Źródło:gdańsk.pl

Ministerstwo Zdrowia zgodziło się, by szpital tymczasowy powstał w centrum wystawienniczo-konferencyjnym AmberExpo w Gdańsku. Placówka miałaby być prowadzona przez personel z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i przeznaczona byłaby dla pacjentów zakażonych koronawirusem z województwa pomorskiego.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wysłał w czwartek (22 października) pismo do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha w sprawie utworzenia szpitala tymczasowego w gdańskim AmberExpo.

Jest taka korespondencja. Decyzja należy jednak do wojewody pomorskiego i jeszcze nie zapadła – informuje Marcin Tymiński z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Ministerstwo zdrowia chce, o czym poinformowali także podczas ostatniej, piątkowej konferencji, by tymczasowe szpitale powstały w każdym województwie. Jest to trudne zadanie organizacyjne.

Nieoficjalnie mówi się, że z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku ma zostać przeniesiona niemal połowa personelu medycznego. Niektórzy lekarze z tej placówki twierdzą, że odbędzie się to ze szkodą dla pacjentów, czytamy na stronie gdańskiego urzędu miasta.

Póki co nie ma oficjalnej zgody wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24