26.10.2020 14:50 0 NW/mat.pras.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek udało się ich zebrać aż 294 tysiące

Fot. mat.pras.

Ponad 290 tysięcy książek udało się zebrać podczas Wielkiej Zbiórki Książek prowadzonej przez Fundację Zaczytani.org. W akcję zaangażowało się 961 punktów z aż 259 miejscowości – w tym także te na Kaszubach Północnych. Dzięki temu do szpitali oraz placówek opiekuńczych i pomocowych trafi całe mnóstwo lektur.

Już po raz szósty odbyła się ogólnopolska akcja społeczna Fundacji Zaczytani.org. Mimo pandemii, do pomocy udało się zaangażować mieszkańców wielu miast i osiągnąć rewelacyjny wynik. W tym roku udało się pobić rekord i zebrać aż 294 000 książek.

Aż 961 punktów zbiórki książek w 259 miejscowościach – Wielka Zbiórka objęła zasięgiem prawie całą Polskę. Lektury zbierane były przez różne instytucje, firmy, szkoły i inne placówki. Zaangażowały się także te z Kaszub Północnych. Lektury dla dzieci, młodzieży i dorosłych można było przynosić m.in. Do Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Choczewie, Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi czy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krokowej.

Fot. mat.pras.

Fot. mat.pras.

Dzięki mobilizacji dziesiątek tysięcy ludzi książki trafią do szpitali, domów dziecka, domów seniora, hospicjów, zakładów karnych i innych placówek. Jak mówią organizatorzy akcji, książki pełnią doskonale funkcję terapeutyczną i wspierają proces oswajania emocji i budowania relacji ze sobą i drugim człowiekiem. Tym bardziej, powodzenie zbiórki cieszy.

Podczas akcji zainaugurowany został także nowy program dla dzieci i dorosłych, w ramach którego powstały trzy bajki edukacyjne z zakresu nowych technologii. Materiały w wersji elektronicznej wysłane zostały do wszystkich szkół podstawowych w Polsce oraz do niektórych placówek opiekuńczo-wychowawczych, szkół specjalnych itp.

Fot. mat.pras.

Bajki można bezpłatnie pobrać na stronie www.bajki.zaczytani.org.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24