02.11.2020 08:34 2 raz

Lider nie był łaskawy dla Gryfa

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Aż 0:4 Gryf Wejherowo przegrał z Polonią Środa Wielkopolska w meczu 14. kolejki III ligi grupy II. Dla lidera rozgrywek hat-tricka zdobył Krystian Pawlak.

Wynik meczu w 20. minucie otworzył Krystian Pawlak. Obrońca żółto-czarnych źle przyjął futbolówkę. Przejął ją Krzysztof Biegański i zagrał po ziemi wzdłuż bramki. Wślizgiem dopadł ją napastnik gości i wpakował do siatki. Drugi gol padł w 31. minucie po akcji lewą flanką. W polu karnym podanie otrzymał Szymon Sobkowiak, który podał do dobrze ustawionego Biegańskiego, który strzelił pod poprzeczkę.

Po zmianie stron padły jeszcze dwa gola. Oba autorstwa Pawlaka. Najpierw na 3:0 podwyższył w 55. min. Polonia przejęła piłkę w środku pola i wyprowadziła szybko kontratak. Pawlak poradził sobie z dwójką obrońców i pewnym uderzeniem pokonał Wiesława Ferrę.

Przysłowiową kropkę nad „i” Krystian Pawlak postawił niecałe 10. minut później. Po dośrodkowaniu z lewej strony gryfici nie zdołali wybić futbolówki z własnego pola karnego i ostatecznie piłka znalazła się pod nogami napastnika Polonii, który z najbliższej odległości pokonał golkipera WKS-u.

Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego nie mają dużo czasu na regenerację sił, bo już we środę, 4 listopada, w ramach zaległego meczu z 12. kolejki podejmą Nielbę Wągrowiec.

Gryf Wejherowo – Polonia Środa Wielkopolska 0:4 (0:2)

Gryf: Ferra – Kowalski, Czerwiński, Hołtyn (68 Sroka), Kankowski, Koszałka (75 Godlewski), Lisiecki (60 Zaleski), Panek, Renusz, Wiśniewski (46 Baranowski), Małolepszy (60 Szymański)