09.11.2020 09:16 1 raz

Hat-trick Dampca i wysoka wygrana Stolema Gniewino. Wikęd pokonuje Gryf

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Runda jesienna w IV lidze jest na finiszu. W 15. kolejce spotkań znakomicie spisali się piłkarze Stolema Gniewino, którzy u siebie pokonali MKS Władysławowo aż 6:1. Natomiast Wikęd Luzino nie był gościnny dla Gryfa Słupsk, którego ograł 2:0.

Na prowadzenie luziński Wikęd w 22. minucie wyprowadził Krystian Opłatkowski. Wynik spotkania w 83. min. ustalił Beniamin Damps.

Mecz przebiegał pod dyktando gości, co jednak nie przynosiło większego zagrożenia pod bramką Tycjana Smolaka. Gospodarze bardzo mądrze się bronili i skutecznie kontratakowali, wynikiem czego padły bramki. W pierwszej połowie za sprawą indywidualnej akcji juniora Konrada Formeli i strzale Krystiana Opłatkowskiego, a w drugiej po solowej akcji lewym skrzydłem zmiennika innego juniora Beniamina Dampsa – czytamy w komunikacie przesłanym przez GOSRiT Luzino.

Z wygranej cieszyli się również zawodnicy Stolema Gniewino. Podopieczni trenera Tomasza Dołotki u siebie rozgromili MKS Władysławowo aż 6:1. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Mateusz Dampc. Pozostałe dwa gole dołożył Kamil Patelczyk i jedno trafienie Adrian Bukowski.

Do zakończenia rundy jesiennej zostały dwie kolejki. Wicelider tabeli Stolem w najbliższej 16. serii spotkań zmierzy się na wyjeździe z Aniołami Garczegorze. Z kolei Wikęd uda się do Gdańska na mecz z Gedanią. Mecze odbędą się w środę, 11 listopada.

Stolem Gniewino – MKS Władysławowo 6:1

Stolem: Dąbrowny - Kątny, Kotwica (81. Formella), Maciołek - M. Jeżowski, T. Jeżowski, Wachowiak (66. Paluch), Bukowski (75. Sulima), Sobczyński (81. Jurkowski ) - Dampc, Patelczyk (75. Wardziński)

Wikęd Luzino – Gryf Słupsk 2:0

Wikęd: Smolak - Landowski, Barzowski, Formela (90+1. Wiczowski), Borski, Czoska (73. Damps), Kożyczkowski, Lisowski, Opłatkowski (56. Mienik), Regulski, Wicon (86. Murakowski)