19.11.2020 18:10 0 NW/pomorskie.eu

Przedstawienie 'Nasza bajka" - opowieść z lokalnymi bohaterami

Źródło:pomorskie.eu

„Nasza bajka” to współczesna opowieść, która oprócz atrakcyjnej formy muzycznej, niesie za sobą ważne przesłanie. Fundacja Pomysłodalnia zaprasza do obejrzenia trzech wersji wyjątkowego przedstawienia – w każdej z nich występować będzie inny, lokalny bohater.

Premiery „Naszej bajki” odbędą się dla Gdańska, Sopotu i Rumi kolejno 20, 21 i 22 listopada tego roku. Będzie można je zobaczyć w mediach społecznościowych, m.in. na profilu facebookowym Fundacji Pomysłodalnia.

Przedstawienie ukazuje polskie bajki z przeszłości, które przegrały z komiksami i kreskówkami, najczęściej amerykańskimi. Spotkają się tam różne światy: ten, w którym nie było internetu i telefonów z dzisiejszym opartym na technologiach i sprowadzającym komunikację do skrótów i obrazków.

Nasz spektakl to zbiór pomysłów na budowanie relacji międzypokoleniowej. To okazja do spojrzenia z przymrużeniem oka na kultowe postaci z dzieciństwa, które w niebanalny sposób tłumaczą świat i swoją w nim rolę. Bohaterowie nie owijają w bawełnę i nie szukają łatwych przygód. Wszyscy mają do spełnienia niezwykle ważną i precyzyjnie zaplanowaną misję – informuje Magdalena Olszewska, prezes fundacji Pomysłodalnia.

„Nasza bajka”

Reżyseria: Magdalena Olszewska

Scenariusz: Piotr Wyszomirski

Muzyka: Krzysztof Wojciechowski

Lalki: Marzena Spodobalska

Kostiumy: Bogumiła Makowska

Koncepcja scenograficzna: Magdalena Olszewska

Nagranie i montaż: Piotr Wyszomirski

Obsada: Martyna Gogołkiewicz, Hanna Łubieńska

Premiery online:

Wersja dla Gdańska

20 listopada 2020 r., piątek, godz. 19.00

Wersja dla Sopotu

21 listopada 2020 r., sobota, godz. 19.00

Wersja dla Rumi

22 listopada 2020 r., niedziela, godz. 19.00


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24