23.11.2020 18:00 1 NW

Caritas w Redzie zorganizuje zbiórkę po raz siódmy

Fot. archiwum

Osoby, które potrzebują pomocy i te, które chciałyby je wesprzeć - mają taką możliwość. Caritas w Redzie przygotowywać będzie paczki świąteczne. W najbliższą niedzielę (29 listopada) w Parafii św. Antoniego Padewskiego odbierać będzie można tutki, które wypełnić można żywnością, środkami czystości i podstawowymi kosmetykami.

Od siedmiu lat Caritas działający przy Parafii św. Antoniego Padewskiego w Redzie przygotowuje w okresie świątecznym paczki dla osób najbardziej potrzebujących. Jest to akcja lokalna, z której, jak mówi przewodnicząca parafialnego caritas Joanna Czech, korzysta około 20 rodzin i osób potrzebujących.

W niedzielę (29 listopada) w kościele w Redzie rozdawane będą tzw. tutki. Do nich darczyńcy będą mogli zapakować żywność, środki czystości i podstawowe kosmetyki. Doskonale nadadzą się produkty z dłuższą datą ważności, takie jak kasze, makarony, oleje, mąki.

Po kilku latach mniej więcej orientujemy się kto jest potrzebujący i wymaga naszego wsparcia. W ostatnich latach głównie korzystają z pomocy osoby starsze, schorowane czy z różnymi niepełnosprawnościami - informuje Joanna Czech.

Osoby, które chciałyby w tym roku otrzymać paczkę mogą zgłaszać się bezpośrednio do Caritas w Redzie poprzez stronę na facebooku bądź stacjonarnie – w każdą środę o godz. 19:00 w kościele odbywają się dyżury instytucji.

Tradycyjnie zbiórka rozpoczyna się na początku adwentu. Paczki przynosić będzie można do 20 grudnia. Tuż przed samymi świętami zostaną one rozdane przez wolontariuszy caritas do konkretnych osób.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24