24.11.2020 17:15 0 NW/KPP w Wejherowie

Wsiedli za kierownicę 'pod wpływem' - zatrzymali ich funkcjonariusze

Źródło: KPP Wejherowo

Policjanci z Redy i Wejherowa zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni wkrótce zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara więzienia do dwóch lat.

Do zatrzymania dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po pijaku doszło w poniedziałek (23 listopada). Do pierwszego z nich doszło w Redzie na ulicy Kazimierskiej. Kontroli drogowej poddano 30-latka.

Podczas legitymowania od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alko-testem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – podaje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Następnie w środku nocy policjanci z drogówki uniemożliwili dalszą jazdę 23-latkowi, który przemierzał ulice Bolszewa. W tym przypadku również sprawdzono czy kierowca poruszał się samochodem „pod wpływem”. Okazało się, że miał około promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Każdy z zatrzymanych, nietrzeźwych kierowców poniesie konsekwencje przed sądem rejonowym. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Służby apelują, do kierowców, by nie wsiadali za kółko pod wpływem alkoholu. Stanowią tym samym duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24