24.11.2020 19:20 64 NW/KPP w Pucku

Mandatem ukarano 40-latka, który nielegalnie jeździł quadem po lesie

Fot. Marek Trybański/TTM

Policjanci z Krokowej wraz ze Strażą Leśną i przedstawicielami koła Łowieckiego „Darzbór” prowadzili działania przeciwko osobom jeżdżącym quadami i motocyklami po lasach. Zatrzymany został 40-latek, którego ukarano mandatem w wysokości 1000 złotych.

Służby w sobotę (21 listopada) prowadziły działania na terenie nadleśnictwa Wejherowo. Ich zadaniem było zatrzymanie osób jeżdżących crossami i quadami po lasach.

Motocykliści i osoby jeżdżące quadami poruszający się poza drogami wewnętrznymi, po terenie leśnym, robią wiele szkód, a hałas, jaki im towarzyszy, powoduje płoszenie zwierzyny. Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione, niszczenie zasobów przyrodniczych oraz płoszenie zwierzyny grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Mundurowym udało się udaremnić dalszą jazdę 40-latka, mieszkańca Władysławowa. Mężczyzna poruszał się na quadzie i został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Taka szalona jazda po leśnych terenach niszczy je. Zadaniem m.in. policji i Straży Leśnej jest pilnowanie, by do takich incydentów jak powyżej dochodziło jak najmniej.

W tym celu policjanci zachęcają do korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Informacje dotyczące szkodliwej działalności człowieka mające negatywny wpływ na otaczające nas środowisko mogą być przekazywane za pośrednictwem tego narzędzia, które stanowi niezwykle istotny element współpracy komendy z lokalną społecznością. Pomagają Policji szybko i właściwie reagować na zgłoszone nieprawidłowości i zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu – czytamy na stronie KPP w Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24