25.11.2020 16:30 0 NW/Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Znamy wyniki XIX Dyktanda Kaszubskiego

Fot. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Za nami XIX edycja Dyktanda Kaszubskiego, którego w tym roku gospodarzem była Reda. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych na Pomorzu, w którym chętnie uczestniczą osoby w różnym wieku. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju konkurs został przeprowadzony jedynie na etapie szkolnym.

Znamy już wyniki XIX Dyktanda Kaszubskiego. Łącznie w ortograficznych zmaganiach wzięło udział 213 uczestników. Teksty przygotowali pracownicy UG, którzy prowadza zajęcia na kierunku etnofilologia kaszubska. Tematyka związana była z morzem, ze względu na tegoroczne 100-lecie zaślubin Polski z Morzem i powrotu Pomorza do Polski.

Co roku konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale także dorosłych. Ze względów bezpieczeństwa dyktando dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (kategorie I-IV) zostało przeprowadzone na etapie szkolnym w terminie od 19 do 23 października. Jury wyłoniło zwycięzców na podstawie przesłanych prac.

Lista laureatów dostępna jest na stronie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Fot. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Dyktando dla dorosłych odbyło się w przestrzeni wirtualnej. Uczestnicy, którzy sprawdzali swoje umiejętności to osoby niezwiązane zawodowo z językiem kaszubskim. Te rozgrywki odbyły się w sobotę (21 listopada).

Wręczenie nagród nastąpi 28 listopada na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, przy ul. Łąkowej 36. Uroczystość zostanie nagrana i udostępniona na stronie na faceeboku.

Fot. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24