25.11.2020 17:32 0 WH

Wejherowska biblioteka świętuje Dzień Pluszowego Misia

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Dzień 25 listopada obchodzony jest jako wyjątkowe święto dla dzieci, jak i dorosłych – Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Biblioteka Miejska w Wejherowie zaprasza do zabawy. Z powodu pandemii koronawirusa, tegoroczne atrakcje odbędą się w internecie.

Co roku wejherowska biblioteka organizuje wydarzenia związane z Dniem Pluszowego Misia. Tym razem wydarzenie przenosi się do internetu.

W naszych mediach społecznościowych pojawi się quiz, w którym można sprawdzić swoją znajomość misiowych bohaterów literackich, poznać bliżej historię powstania pluszowego misia i dowiedzieć się, jak to wszystko się zaczęło – informuje Ewelina Magdziarczyk – Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Wejherowie.

Ponadto grupy przedszkolne i pierwsze klasy szkoły podstawowej otrzymały link do nagrania teatrzyku związanego z misiami. Zorganizowano również konkurs „Misiowe książęczki”, w ramach którego dzieci mogą wykonać książki dla swoich pluszaków.

Wiemy, że naszym małym czytelnikom zaczyna doskwierać brak książek, których nie mogą wypożyczyć z biblioteki. Zachęcamy, aby dzieci z pomocą rodziców przygotowały takie książeczki, które mogą być dla ich misiów – dodaje dyrektor biblioteki.

Należy wysłać zdjęcie misiów, które czytają „książeczki” na facebookowy profil biblioteki. Konkurs trwa do poniedziałku (30 listopada).

Wszyscy chętni mogą wybrać się na spacer na ulicę Kaszubską, gdzie wokół budynku biblioteki została zlokalizowana mobilna gra terenowa "Po prostu miś". Wystarczy telefon z aplikację ActionTrack za pomocą, której będziemy mogli wyszukać bohaterów bajek na szybach biblioteki.

Chociaż w ten sposób za pośrednictwem ekranu mogliśmy być z nimi. Oczywiście bardzo tęsknimy za naszymi małymi czytelnikami. Cieszymy się, że oni też szukają kontaktu z nami i jest to taka okazja żeby wspólnie świętować. Gorąco zachęcamy do tego, aby to dzisiejsze świętowanie zakończyć wieczorną lekturą misiowych czytanek. Zarówno rodzice, jak i rodzeństwo na pewno pamiętają mnóstwo misiowych bohaterów. Wspólna lektura może być zwieńczeniem Dnia Pluszowego Misia – zachęca Ewelina Magdziarczyk – Plebanek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24