27.11.2020 15:20 9 NW/KPP w Wejherowie

Nieletni posiadał narkotyki. Odpowie przed sądem rodzinnym

zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku podczas pełnienia służby na terenie Rumi zatrzymały do kontroli dwóch nastolatków. Mundurowych zaniepokoiło nerwowe zachowanie jednego z nieletnich na widok radiowozu. Okazało się, że 16-latek w kieszeni miał marihuanę.

W czwartek (26 listopada) funkcjonariusze przejeżdżając jedną z ulic w Rumi zauważyli dwóch chłopaków. Jeden z nich na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. W trakcie rozmowy okazało się, że 16-latek trzymał w kieszeni marihuanę.

Narkotyk został zabezpieczony a chłopak doprowadzony do miejscowej jednostki policji. Z Komisariatu został odebrany przez rodziców. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Chłopak odpowiadać będzie przez Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który zadecyduje o jego dalszym losie. Wobec nieletniego sąd może zastosować m.in. takie kary: zobowiązać do określonego zachowania, ustanowić nadzór kuratora, orzec o umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym. Może także, jak podaje policja, zastosować inne środki zastrzeżone w Postępowaniu w sprawach Nieletnich, jak również przewidziane w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24