29.11.2020 20:25 0 Kwt/Kaszubi.pl

XIX Dyktando Kaszubskie za nami

fot. TTM

Za nami XIX edycja Dyktanda Kaszubskiego, którego w tym roku gospodarzem była Reda. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych na Pomorzu, w którym chętnie uczestniczą osoby w różnym wieku. W sobotę (28 listopada) odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Co roku w Dyktandzie Kaszubskim bierze udział około dwieście osób w różnych kategoriach wiekowych – od pierwszej klasy szkoły podstawowej po dorosłych amatorów i specjalistów. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń edukacyjnych na Pomorzu. W tym roku konkurs został przeprowadzony w nieco innej formie, niż dotychczas.

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (kategorie I-IV) został przeprowadzony tylko na etapie szkolnym w terminie 19-23 października i na podstawie przesłanych prac jury wyłoniło laureatów. Natomiast dyktando dla dorosłych niezwiązanych zawodowo z pisaniem po kaszubsku oraz profesjonalistów (odpowiednio kategoria V i VI) zostało przeprowadzone online w sobotę 21 listopada – czytamy na stronie Kaszubi.pl

W XIX Dyktandzie więzło udział 213 uczestników. Teksty „100-lecia zaślubin Polski z morzem oraz powrotu Pomorza do Polski” zostały przygotowane przez pracowników UG, którzy prowadzą zajęcia na kierunku etnofilologia kaszubska.

Lista zwycięzców i wyróżnionych w tegorocznej edycji Dyktanda Kaszubskiego znajduje się tutaj.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 listopada 2020 roku o godz. 11:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24