30.11.2020 10:56 0 raz

Tytani musieli uznać wyższość szczypiornistów z Kwidzyna

źródło: Tytani Wejherowo

W 9. kolejce spotkań I ligi Tytani Wejherowo na wyjeździe przegrali z USAR Kwidzyn 31:35. To dziewiąta ligowa porażka wejherowian w trwającym sezonie.

Już po pierwszych pięciu minutach spotkania Tytani przegrywali 0:5. Później wprawdzie wejherowianom udało się zmniejszyć stratę nawet do jednej bramki (6:7, 7:8, 10:11, 11:12), to jednak ostatecznie pierwszą część meczu wygrali gospodarze 17:12.

USAR drugie pół godziny ponownie zaczął od mocnego uderzenia. Po kilku minutach kwidzynianie prowadzili już różnicą siedmiu bramek (21:14). Tytani byli bezradni i nie udało im się nawet zbliżyć wynikiem do gosporzy. Chociaż wejherowianie rzucili więcej bramek niż w pierwszej połowie, bo siedem, to było to zdecydowanie za mało na szczypiornistów z Kwidzyna. Mecz zakończył się wynikiem 35:31 dla USARa.

— *Ważne zwycięstwo, pewne, od początku do końca z możliwością wystąpienia każdego zawodnika na ławce! Pełna rotacja składem, ładne bramki, piękne interwencje bramkarzy. Pracujemy dalej!*** - napisał po spotkaniu w mediach społecznościowych USAR Kwidzyn.

To była dziewiąta porażka Tytanów w ich dziewiątym ligowym spotkaniu. Wejherowianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli I ligi.

USAR Kwidzyn – Tytani Wejherowo 35:31 (17:12)

Tytani: Nowosad – Jurkiewicz (4 bramki), Wicon (3), Bartoś (2), Koss (2), Warmbier (7), Sałata (3), Wicki (5), Rompa, Pitucha (5), Pohnke, Sikora