09.01.2021 14:30 5 WH/UM w Gdyni

Zaprojektuj wojskowego drona i wygraj 50 tys. złotych

Źródło: gdynia.pl

*‘Jeżeli jesteś studentem uczelni wojskowej i pasjonuje cię tematyka dronów, to właśnie wystartował konkurs, który powinien cię zainteresować’ - zachęca Urząd Miasta w Gdyni. Główne zadanie to opracowanie i zrealizowanie projektu dwóch bezzałogowych systemów na potrzeby polskiego wojska.**

Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z wojskowymi uczelniami wyższymi, w tym m.in. Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni.

Konkurs skierowany jest do cywilnych studentów, podchorążych oraz doktorantów uczelni wojskowych. Za jego organizacje odpowiedzialne jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Do współpracy – oprócz gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej – zaproszone zostały także: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie oraz Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu - czytamy na stronie gdyńskiego magistratu.

Uczestnicy konkursu za zadanie mają przygotowanie projektu i realizację bezzałogowego systemu powietrznego lub morskiego. Jury oceni prace pod względem ich praktycznego zastosowania w działaniach wojskowych.

Bezzałogowe systemy powinny wykazać się możliwościami bojowymi, śledzić i rozpoznawać cel, monitorować teren czy służyć do pomiarów np. poziomu zanieczyszczenia - dodają gdyńscy urzędnicy.

Dla autorów najlepszych prac czekają cenne nagrody. Zwycięzcy otrzymają 50 tys. złotych, z kolei autorzy projektów, które znajdą się na drugim i trzecim miejscu, dostaną odpowiednio 25 tys. złotych i 10 tys. złotych.

W pierwszym etapie konkursu trzeba złożyć koncepcję projektu wraz z jego kosztorysem. Następnie wysłać pracę do Departamentu Szkolnictwa Wojskowego MON, przy al. Niepodległości 218 w Warszawie najpóźniej do 31 stycznia.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24