11.01.2021 08:59 0 raz

Pierwszy mecz i pierwsza porażka nowego trenera Asseco

Pod wodzą nowego trenera 31-letniego Piotra Blechacza Asseco Arka Gdynia przegrała w meczu 21. kolejki rundy zasadniczej Energi Basket Ligi z GTK Gliwice 89:97.

Spotkanie na początku było dość wyrównane, choć dzięki trafieniom Jordona Varnado gliwiczanie mieli pięć punktów przewagi. W ekipie z Gdyni ważne trójki trafiali Filip Dylewicz i Bartłomiej Wołoszyn, co pozwalało nawiązać rywalizację. Akcje Terry’ego Hendersona oraz Daniela Gołębiowskiego sprawiły, że po 10 minutach było 26:17. Drugą kwartę Asseco Arka rozpoczęła od serii 8:0 i po trafieniu Marcina Malczyka przegrywała już zaledwie punktem. Po kilku minutach trójki Filipa Dylewicza dały tej drużynie minimalną przewagę! Drużyna debiutanta - trenera Piotra Blechacza - potrafiła utrzymać prowadzenie, w czym pomagał Igor Wadowski. Ostatecznie rzut Szymona Szymańskiego ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:45.

Trzecią kwartę zespół trenera Matthiasa Zollnera rozpoczął od trójek Szewczyka i Varnado. Dzięki Filipowi Dylewiczowi przyjezdni ciągle byli jednak w grze. GTK potrafiło uciekać na sześć punktów, ale rywale nie chcieli pozwolić na dużo więcej. Ciągle niezwykle aktywny był Varnado, a dzięki rzutom wolnym Terry’ego Hendersona po 30 minutach było 71:66. Na początku kolejnej części meczu ekipa z Gliwic zanotowała małą serię 5:0, dzięki czemu umacniała się na prowadzeniu. Bartłomiej Wołoszyn dawał jeszcze sporo nadziei gdynianom. Na około trzy minuty przed końcem jego trójka oznaczała remis! W końcówce kluczowe rzuty trafiali jednak Henderson oraz Bogues. Ostatecznie GTK zwyciężyło 97:89.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jordon Varnado z 25 punktami i 9 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Bartłomiej Wołoszyn z 28 punktami i 3 zbiórkami.

Mimo ogromnej woli walki żółto-niebieskim nie udało się już odwrócić losów spotkania. Asseco Arka przegrała w Gliwicach z GTK 89:97, choć za nieustanną walkę naszym graczom należą się oklaski. Kolejny mecz rozegramy za tydzień, gdy w Stargardzie podejmiemy występujący tam tymczasowo w roli gospodarza King Szczecin. Już teraz zachęcamy do wspierania naszej drużyny! - czytamy w komunikacie gdyńskiego klubu.

GTK Gliwice – Asseco Arka Gdynia 97:89 (26:17, 20:28, 25:21, 26:23)

GTK Gliwice: Varnado 25, Bogues 20, Henderson 16, Szewczyk 12, Szymański 11, Gołębiowski 10, Diduszko 2, Wiśniewski 1, Adamczak 0, Heliński 0, Korczyk 0

Asseco Arka Gdynia: Wołoszyn 28, Dylewicz 17, Hrycaniuk 16, Kołodziej 10, Wadowski 6, Malczyk 5, Kobel 4, Kaszowski 3, Kowalczyk 0, Pluta 0, Walkowiak 0, Witliński 0