16.01.2021 10:00 17 Kwt/siepomaga.pl

Amelia z Pucka może zostać odebrana mamie

Źródło: Siepomaga.pl

Amelka to mała mieszkanka Pucka o ufnym spojrzeniu i niesamowitej umiejętności reagowania na emocje innych. Dziewczynka cierpi na epilepsję i porażenie mózgowe. Dodatkowo może zostać odebrana swojej mamie.

Amelka ma niecałe 3 latka, a w swojej krótkiej historii trudne doświadczenia związane z chorobami, niepewność i życie, którego nie życzy się żadnemu dziecku. Dziewczynka jest pod stałą opieką specjalistów, mimo to rozwija się wolniej niż rówieśnicy. Amelka ze swoją mamą i schorowaną babcią mieszkają na 33 metrach kwadratowych, w mieszkaniu, w którym brakuje podstawowych sprzętów, ogrzewane jest piecem kaflowym i znajduje się na granicy wyburzenia.

W październiku mama Amelki dostała jasną informację: jeśli warunki mieszkaniowe nie ulegną zmianie, córeczka zostanie odebrana i umieszczona w odpowiedniej placówce. Mama własnymi siłami próbowała ratować dom, starała się w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, jednak małe zmiany nie wprowadzą ich życia na nowy poziom, nie ułatwią niepełnosprawnej Amelce codziennego funkcjonowania. W miejscu, gdzie brak umywalki i podstawowych sprzętów trudno byłoby żyć zdrowemu dziecku, nie wspominając o dziecku rozwojowo ograniczonym przez chorobę – informuje portal siepomaga.pl

Mama Amelki próbowała samodzielnie naprawiać i reperować zniszczone mieszkanie, niestety jej wysiłki to w tej sytuacji za mało.

Mieszkanie wymaga gruntownego remontu, który sprawi, że warunki bytowe ulegną znaczącej zmianie. To jedyny sposób na to, by Amelka mogła pozostać w miejscu, które zna od dziecka… Potrzebna jest natychmiastowa pomoc! Im szybciej ruszymy do działania, tym większe szanse na to, że rodzina zamieszka w godnych warunkach, a Amelka będzie mogła spędzać czas w domu dostosowanym do jej potrzeb. Najmniejszy gest to wielka pomoc – czytamy na portalu siepomaga.pl

Historia Amelki i jej mamy uświadamia jak niewiele wystarczy czasem do szczęścia. Wystarczy bezpieczne mieszkanie, i bliskość ukochanej osoby. Dlatego warto wspomóc potrzebującą rodzinę, wpłacając choćby małą kwotę.

Link do zbiórki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24