18.01.2021 08:39 0 raz

Wysoka porażka Asseco z Kingiem

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W spotkaniu 22. kolejki Energi Basket Ligi Asseco Arka Gdynia przegrała z King Szczecin 82:50. W ligowej tabeli gdynianie wyprzedzają już tylko dwa zespoły.

Cleveland Melvin z Kinga rozpoczął od czterech kolejnych trójek, a jego drużyna prowadziła już 12:0! Tę serię przerwał Filip Dylewicz, który tym występem wyrównał rekord Dariusza Parzeńskiego w liczbie występów w koszykarskiej ekstraklasie (672 mecze). Po późniejszej trójce Dustina Ware’a przewaga gospodarzy wynosiła już 15 punktów. Po 10 minutach było 24:10. W kolejnej części meczu Igor Wadowski i Bartłomiej Wołoszyn starali się reagować trójkami, ale to dawało krótkotrwały efekt. Swoje minuty wykorzystywał Wojciech Czerlonko, a pod koszami nie do zatrzymania był Michael Fakuade. Dzięki trójce Mateusza Zębskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:24.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Jesusa Ramireza nie grał już tak ofensywnie, ale z drugiej strony nie musiał - ciągle miał sporą przewagę. King nadal był bardzo skuteczny z dystansu, a po trójce w wykonaniu Fakuade prowadził już nawet 23 punktami. Po 30 minutach było ostatecznie 62:40. W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało, a Asseco Arka nie miała już możliwości, aby nawiązać rywalizację. Po kolejnej trójce Tookiego Browna przewaga szczecinian wzrosła aż do 31 punktów. Ostatecznie King zwyciężył 82:50.

Najlepszym graczem gospodarzy był Cleveland Melvin z 19 punktami i 6 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Filip Dylewicz, który wyrównał rekord występów w ekstraklasie (672 mecze) - zdobył 16 punktów, 3 zbiórki i 4 asysty.

King Szczecin – Asseco Arka Gdynia (24:10, 18:14, 20:16, 20:10)

King Szczecin: Melvin 19, Ware 16, Fakuade 15, Czerlonko 9, Brown 6, Thomas 5, Zębski 5, Bartosz 4, Schenk 3, Kikowski 0, Lampe 0, Wilczek 0

Asseco Arka Gdynia: Dylewicz 16, Hrycaniuk 7, Wołoszyn 7, Kaszowski 6, Wadowski 5, Witliński 4, Pluta 3, Kobel 2, Kołodziej 0, Malczyk 0, Vragović 0, Walkowiak 0