20.01.2021 17:16 19 NW

Kolizja z udziałem pięciu osobówek

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W środowe (20 stycznia) popołudnie na drodze krajowej nr 6 między Luzinem a Strzebielinem doszło do kolizji. W zdarzeniu udział brało pięć pojazdów. Jak informuje dyżurny wejherowskiej straży pożarnej, nikomu nic się nie stało.


Aktualizacja, 21.02.2021 rok, godz. 15:00

Jak poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie asp. sztab. Anetta Potrykus, kierowca, który spowodował w środę (20 stycznia) zdarzenie drogowe między Luzinem a Strzebielinem, był pod wpływem alkoholu. Co więcej, okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Mundurowi przeprowadzili na miejscu zdarzenia oględziny i wyjaśniali okoliczności, w jakich doszło do kolizji. Ustalili, że kierowca bmw zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z kierowcą toyoty avensis, który jechał w kierunku Lęborka.

Następnie kierowca bmw zjechał na prawo i uderzył kolejno w forda fiestę, volvo i skodę oktavia, które brały udział w innej kolizji. Na szczęście w żadnym z tych trzech samochodów, biorących udział zdarzeniu, nie było kierowcy ani pasażerów – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień 35-letni kierowca bmw może spędzić w więzieniu do 2 lat.


Zgłoszenie o kolizji strażacy otrzymali kilkanaście minut po godzinie 16:00. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy OSP i jeden PSP.

W kolizji brało udział pięć samochodów osobowych. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Zablokowane są dwa pasy ruchu. Jeden w kierunku Lęborka i drugi w stronę Wejherowa. Wprowadzono w tym miejscu ruch wahadłowy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24