21.01.2021 13:32 0 raz/UM Lebork

Most zamiast kładki - poprawi się bezpieczeństwo w Lęborku

źródło: UM Łębork

Zdemontowana została kładka dla pieszych na rzece Łebie przy ulicach Czołgistów, Kazimierza Wielkiego i Głowackiego. Tym samym rozpoczął się kolejny etap budowy nowego mostu w tym rejonie Lęborka. Piesi i rowerzyści będą mogli skorzystać z pobliskiego mostu kolejowego, na którym zawieszono kursy pociągów.

Jak podają lęborscy urzędnicy, „Budowa połączenia drogowo-mostowego ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Czołgistów w Lęborku – budowa i przebudowa dróg gminnych wraz z mostem na rzece Łebie” przewiduje przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego od strony Mostnika, nowy most na rzece Łebie w miejscu obecnej kładki dla pieszych, budowę nowej drogi wzdłuż rzeki Łeby w kierunku ulicy Głowackiego oraz nowe połączenie z ulicy Głowackiego do Czołgistów za budynkiem Czołgistów nr 20.

Połączenie drogowo-mostowe pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego, a Czołgistów pozwoli na skomunikowanie gęsto zabudowanych i intensywnie użytkowanych części miasta dla których główną barierą komunikacyjną jest obecnie rzeka Łeba. Planowane połączenie składające się z 500 metrowej drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem umożliwi przekierowanie ruchu samochodowego, rowerowego w nowym kierunku odciążając tym samym most na Alei Wolności, skrzyżowanie Alei Wolności z Armii Krajowej czy skrzyżowanie ulic Czołgistów z Armii Krajowej przy Starostwie Powiatowym. Nowe połączenie poprawi płynność ruchu, poprawi dostępność komunikacyjną, zwiększy bezpieczeństwo ruchu umożliwiając m.in. bezpośredni, szybki dojazd straży pożarnej – opisuje serwis prasowy Lęborka.

Łączny koszt inwestycji z wszystkimi robotami dodatkowymi wyniesie 4 mln 894 tys. zł. Koszty kwalifikowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to 4 mln 194 tys. 680 zł z czego 50 procent pokryje dotacja z FDŚ w wysokości 2 mln 97 tys. 339 zł.

Inwestycja ma się zakończyć w połowie roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24