21.01.2021 14:30 0 NW

Termomodernizacja puckiego szpitala coraz bliżej

Fot. archiwum

Po latach starań rozwój Szpitala Puckiego staje się rzeczywistością. W najbliższym czasie podpisana zostanie umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację placówki. Parce ruszyć mają już w 2021 roku.

Znaleźć pieniądze na inwestycje w szpitalu nie jest łatwo. Wreszcie udało się pozyskać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki. Po podpisaniu umowy będziemy szykować się do przetargu - mówi Jarosław Białk, starosta pucki.

Termomodernizacja ruszy jeszcze w 2021 roku, jednak na pewno nie skończy się w tym roku, bo wszystko trzeba zorganizować tak, by prace nie kolidowały z działalnością szpitala.

To jest duży obiekt, który musi cały czas funkcjonować, dlatego będziemy realizować prace kawałek po kawałku – mówi Jarosław Białk.

Koszty stałe są niezwykle wysokie, a wiadomo, że szpitale żyją praktycznie z kontraktów, które są tak oszacowane, że ledwo wystarczają na pensje i środki do leczenia. Prawie nic nie zostaje na modernizacje, jak podkreśla samorządowiec. Stąd takie działania, jak poszukiwanie pieniędzy i próba mądrego ich zainwestowania.

Drugą inwestycją będzie budowa nowego bloku operacyjnego. Jeśli pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów, to prace rozpoczną się pod koniec 2021 roku. Nowe sale do operowania nie zmieszczą się w obecnym budynku, dlatego konieczna jest dobudowa tej części pomieszczenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24