22.01.2021 09:30 0 raz/KWP Gdańsk

Nieodpowiedzialnych kierowców na drogach regionu nie brakuje

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: policja.pl

Na drogach powiatu lęborskiego niestety nie brakuje kierowców, którzy nie maja oporów przed tym, by swoją nieodpowiedzialnością narażać innych na niebezpieczne sytuacje. Jedni kierują bez uprawnień, inni po wypiciu alkoholu, jeszcze inni nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Odpowiedzialność karną przed sądem poniesie 39-latek z Lęborka, podejrzewany o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Znajdującego się w rowie passata zauważyli w środę (20 stycznia) po południu w Lęborku funkcjonariusze gdyńskiej Żandarmerii Wojskowej, o czym powiadomili policję. Policjanci ustalili, że kierujący passatem 39-latek w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Badanie alkotestem wykazało obecność prawie promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów i przewoził 15-letniego pasażera. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. 39-latkowi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności – podają pomorscy stróże prawa.

Kolejnym kierowcą bez uprawnień był zatrzymany tego samego dnia do kontroli 60-latek, który prowadził opla do drogach gminy Nowa Wieś Lęborska. Policjanci odholowali jego auto i sporządzili przeciw niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Również w środę, około godziny 14:00 w Garczegorzu na drodze nr 214 doszło też do groźnie wyglądającej kolizji, gdzie zderzyły się ze sobą dwa pojazdy. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący pojazdem marki Hyundai 72-latek, podczas cofania w miejscu zabronionym, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem tej samej marki. Na szczęście i w tym przypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Policyjna interwencja zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy 72-latka, dowodów rejestracyjnych obu pojazdów za uszkodzenia pokolizyjne i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24