25.01.2021 16:30 3 NW/pomorskie.eu

Ruszyły szczepienia w gdańskim AmberExpo

Źródło:pomorskie.eu

W AmberExpo ruszył punkt szczepień przeciwko COVID-19. Szczepienia rozpoczęły się tam w poniedziałek (25 stycznia). Dziennie ma móc zostać zaszczepionych tam 240 osób. Póki co, swoje dawki przyjmują seniorzy z grupy pierwszej.

W szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ul. Żaglowej 11 zaszczepieni zostali już pierwsi pacjenci. Szczepienia realizowane są w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Podmiotem odpowiedzialnym za szczepienia jest spółka Copernicus.

Szczepienia rozpoczęły się w poniedziałek (25 stycznia) o godz. 8:00. W punkcie są cztery stanowiska przygotowane dla pacjentów. Szczepienia odbywać będą się 7 dni w tygodniu.

Od dzisiaj gotowy do akcji szczepień jest punkt utworzony przez szpital samorządu województwa pomorskiego Copernicus w Międzynarodowych Targach Gdańskich. Może on obecnie wykonywać do 240 szczepień dziennie, a ten potencjał bez większego trudu można zwiększyć do 500 i więcej – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Wszystko zależy od liczby dostarczonych przez stronę rządową szczepionek. Tak jak w przypadku tworzenia miejsc hospitalizacji dla chorych na COVID-19 oraz utworzenia szpitala tymczasowego tak i teraz samorządy w trosce o mieszkańców chcą wspierać działania rządu w szczepieniach, dlatego tworzymy kolejne punkty. Już funkcjonują punkty utworzone w pozostałych szpitalach samorządu na terenie całego województwa: Słupsku, Kościerzynie, Prabutach, Starogardzie Gdańskim, Wejherowie oraz w szpitalach w Gdańsku i w Gdyni. Mamy też cztery specjalne zamrażarki, ale zamówiliśmy kolejne 10 sztuk, co pozwoli na przechowywanie większej liczby szczepionek w odpowiednich warunkach – dodaje marszałek.

Na szczepienie zapisać można się poprzez:

– bezpłatną i całodobową infolinię Narodowego Programu Szczepień pod nr tel. 989

– internetowo, za pomocą indywidualnego konta pacjenta – www.pacjent.gov.pl

Z darmowego dojazdu do punktu szczepień mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnościami i seniorzy powyżej 70 r. życia. Potrzebę takiego transportu trzeba zgłosić za pomocą formularza na stronie gdanskpomaga.pl/transport lub zadzwonić pod numer infolinii: 500 218 337, gdzie konsultant przyjmie zgłoszenie. Z każdą zgłoszoną osobą skontaktują się pracownicy sztabu Gdańsk Pomaga i ustalą niezbędne szczegóły.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24