09.02.2021 17:40 1 WH/TTM

Czarna Owca Nocą – święto hip-hopu na Nordzie

Fot. TTM

W ostatni weekend miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Artyści sceny hip-hopowej – raperzy oraz tancerze wystąpili na scenie w Żelistrzewie. Widowisko było transmitowane na żywo w mediach społecznościowych. W ten sposób podsumowano ubiegły rok działań DSR Czarnej Owcy, który angażował się m.in. w akcje charytatywne.

Koncert był nagrywany w piątek (5 lutego) w żelistrzewskim Domu Kultury, a w sobotę (6 lutego) odbyła się premiera na facebooku oraz YouTubie.

Organizatorem był DSR Czarna Owca, czyli Łukasz Łuszczki, który w ten sposób podsumował 2020 rok. Raper wraz z artystami lokalnej i ogólnopolskiej sceny wspierał akcje charytatywne - „Kawałek Nieba” dla Łukasza oraz „Nie Zabieraj Nam Nadziei”. Podczas koncertu przypominano o pomocy.

Cel to promowanie muzyki i nie ukrywam, że będziemy wspominać akcje charytatywne, które działy się w ubiegłym roku. Ten czas był beznadziejny - wszystkie zrzutki straciły pęd z powodu pandemii. Muzyka pomaga. To coś, co daje mi moc. Jesteśmy tu – działamy i robimy nagrania audiowizualne. Zarażamy energią – mówi Łukasz Łuszczki.

Mimo tych akcji, które przeprowadziliśmy w ubiegłym roku, będziemy też zachęcali do pomocy Paulinie, która walczy z rakiem trzustki. Są to ciężkie tematy - będziemy robić, co można. W komentarzach do koncertu zamieszczono linki do zbiórek – dodaje raper.

W wydarzeniu wzięli udział raperzy m.in. IceMan, Kaban, Małpa i Dawid Zły (Kaszubski Hip-Hop) oraz tancerze z grupy NASA.

NASA działa od 1998 roku i promuje taniec uliczny. Na swoim końce mają występy m.in. dla papieża Jana Pawła II.

Podczas imprezy występujemy z młodymi tancerzami, grupą NASA Fresh. To mistrzowie Pomorza w tańcu ulicznym. Staramy się pomagać, jak tylko możemy. Patrzę na to z innej perspektywy, bo sam mam chorego syna. To jest nasza praca – uczymy tańczyć dzieci – wyjaśnia Marcin Grzybowski z grupy NASA.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Wydarzenie promowało także kulturę hip-hopową. Oprócz raperów i tancerzy pojawił się tatuażysta, który zdradził tajniki tatuażu oraz opowiadał o swojej pracy.

Dziękuję Panowie za Wsparcie ???? widzimy się na kolejnej odsłonie Czarnej Owcy. #strong #koncert #rapmusic

Opublikowany przez DSR "Czarnę Owca" Wtorek, 9 lutego 2021


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24