12.02.2021 18:30 0 NW/UM w Rumi

Kaszëbôjczi - darmowe bajki po polsku i kaszubsku

Źródło: UM w Rumi

Na stronie rumskiej Stacji Kultura dostępne są nagrania Kaszubajki – opowieści o potworach z Kaszub. Biblioteka zachęca dzieci i rodziny do dalszego odkrywania przygód bohaterów Kaszubajek. Audiobook dostępny jest w dwóch wersjach językowych.

Kaszubajki miały już swoją premierę i dostępne są online w formie ebooka. Stacja Kultura poszła o krok dalej i stworzyła we współpracy z Magdaleną Kropidłowską i Michałem Bronk audiobooka. Dzięki temu o niezwykłych przygodach kaszubskich stworów można już nie tylko poczytać, ale także posłuchać.

Z wielką przyjemnością czytałam Kaszubajki, czyli historie o mieszkańcach Niesfornych Gaci. A to niebanalne postaci. Jestem pewna, że dzięki lekkiemu, pełnemu humoru opisaniu przygód Purtka, Klabaternika, Jablóna, Gostka, Stolemów i wielu innych, dzieci dowiedzą się, w czym te postaci "się specjalizują" i z pewnością je zapamiętają. A ile śmiechu przy tym będzie! Wiem bo testowałam Kaszubajki na swoich dzieciach - zachęca Magdalena Kropidłowska, lektorka Kaszubajek.

Kaszubajki to zbiór zabawnych i ciekawych opowiadań połączonych w błyskotliwą całość. Dla mnie czytanie ich, to niesamowita zabawa i przygoda, których życzę wszystkim czytelnikom i słuchaczom Kaszubajek – dodaje *Michał Bronk**, lektor Kaszubajek. Kaszubskie opowieści przybliżają kulturę i wierzenia kaszubskie, ale stanowią także doskonałe narzędzie do poszerzania znajomości języka kaszubskiego. Bajki napisane zostały przez uczestników warsztatów literackich, które realizowane były przez rumską bibliotekę w ramach projektu „Od baśni doa fantasy”. Premiera miała miejsce w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival w 2020 roku. Nagranie zostało zrealizowane we współpracy ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim.

Audiobook w języku polskim:

Audiobook w języku kaszubskim:


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24