16.02.2021 17:45 27 NW

Wejherowo: Miasto kontynuuje program rewitalizacji śródmieścia

Fot. archiwum

W ramach programu „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa” w 2021 roku metamorfozę przejdą kolejne obiekty. Wartość całego projektu realizowanego w ramach środków unijnych wynosi 26 milionów złotych. Pod koniec tego roku zakończyć ma się m.in. przebudowa Parku Kaszubskiego, który stanie się miejscem zabawy, odpoczynku i zadumy.

Przebudowa ulic, modernizacja parków czy zagospodarowanie podwórek przy budynkach komunalnych – m.in. takie prace wchodzą w skład „Rewitalizacji Śródmieścia Wejherowa”. W ramach programu udało się już wyremontować wiele budynków mieszkalnych stanowiących własność wspólnot mieszkaniowych, ulice czy stworzyć prawdziwą „oazę zieleni” w postaci nowego parku – Cedron.

Rewitalizacja to projekt na 26 milionów złotych z czego dofinansowanie to prawie 19 mln zł. W jej skład wchodzi 18 zadań czyli dużo jak na taką kwotę. Z tych pieniędzy uda się wykonać nowe inwestycje w wielu częściach śródmieścia

Na 2021 rok zaplanowano m.in. dokończenie przebudowy ul. Kopernika, która rozpoczęła się w 2020 roku, razem z kwartałem pomiędzy ulicami Kopernika i Dworcową, gdzie pojawią się nowe miejsca parkingowe i zieleń. W tym samym rejonie, na przedłużeniu ul. Kopernika wykonane zostanie nowe zagospodarowanie Parku Kaszubskiego.

Ta inwestycja cieszy mnie szczególnie, bo będzie to kolejne miejsce zielone, które będzie uporządkowane, gdzie dzieci nacieszą się zabawą. Każdy spędzi tu miło czas - mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. Rozwoju Miasta.

Park Kaszubski ma być strefą relaksu, spotkań, zabaw i pamięci. Jego modernizacja ma wynieść ok 3 miliony złotych.

W tym roku zagospodarowane zostaną ostatnie odcinki wzdłuż rzeki Cedron - na odcinku od ul. Wałowej do ul. Rzeźnickiej. Będzie to kontynuacja rewitalizacji parku Cedron i ulicy Wałowej przeprowadzanej kilka lat temu.

Rewitalizacja to jednak nie tylko modernizacja ulic i parków. W ramach programu metamorfozę przejdzie także podwórko przylegające do budynku komunalnego przy ul. Rzeźnickiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24