17.02.2021 07:38 0 raz

Arka w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W ostatnim meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Arka Gdynia wygrała 2:1 (1:1) z Górnikiem Łęczna. Zwycięstwo dali gdynianom Adam Deja oraz Michał Marcjanik efektownym uderzeniem na kilka minut przed końcem, a dla Górnika gola strzelił Bartosz Śpiączka.

Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz i to się udało. Brawa dla chłopaków za walkę i za grę, bo pierwszy raz wyszliśmy na murawę. Wszyscy są szczęśliwi, bo przeszliśmy dalej, ale to dopiero początek i czekamy na dalsze mecze. W przerwie było spokojnie, bo zespół dobrze funkcjonował. Zaspaliśmy po niczyjej piłce, do której dopadł zawodnik z Łęcznej. Trzeba to blokować i reagować - powiedział trener Dariusz Marzec.

Pierwszy gol padł w 20. minucie. Adam Deja pokusił się o strzał zza pola karnego, a futbolówka zatrzymała się dopiero w bramce. Do wyrównania doszło w 41. minucie spotkania. Kalinkowski zacentrował z rzutu wolnego w pole karne gdynian, piłka trafiła na czternasty metr, skąd strzał przy słupku oddał Bartosz Śpiączka. Bramkarz Arki był bez szans. Gola na wagę wygranej w 85. min. strzelił kapitan Arki Michał Marcjanik.

Cieszę się, że Michał podniósł tę opaskę i będzie dumnie reprezentował klub. Nasz zespół jest taki, że jest w nim kilku liderów. Mamy ciekawych zawodników i nie chcę wskazywać na jednego. To lider defensywy - dodał trener Arki Gdynia.

W ćwierćfinale Arka zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Arka Gdynia - Górnik Łęczna 2:1 (1:1)

Bramki:Deja 20', Marcjanik 85' - Śpiączka 41'

Arka:Krzepisz - Danch, Marcjanik, Kasperkiewicz - Deja, Sasin - Mazek (71' Łabojko), Aleman (60' da Silva), Valcarce - Rosołek, Żebrowski

Górnik: Gostomski - Orłowski (88' Mak), Baranowski, Midzierski, Leandro - Goliński (88' Kukułowicz), Cierpka, Kalinkowski (90' Stromecki), Stasiak - Wojciechowski (76' Krykun), Śpiączka (88'Banaszak)