17.02.2021 13:22 1 WH

Światowy Dzień Kota - kociaki z Dąbrówki szukają kochających właścicieli

Źródło: Facebook/Schronisko Dąbrówka

We wtorek (17 lutego) przypada wyjątkowe święto dla wszystkich miłośników futrzaków – Światowy Dzień Kota. Z tej okazji schronisko w Dąbrówce zachęca do adopcji kotów, które obecnie przebywają w azylu. Pracownicy schroniska przypominają także o pomocy materialnej i finansowej, która jest szczególnie ważna zimą.

Kotki, mruczki, futrzaki, kiciaki – określeń jest wiele, ale chodzi o kota. Są uwielbiane przez amatorów zwierząt domowych. Mięciutkie i leniwe czworonogi, które chodzą własnymi ścieżkami. Nie wszystkie mają tyle szczęścia, aby mieszkać w ciepłym i pełnym miłości domu. Ponad 30 kotów jest w schronisku w Dąbrówce i wciąż poszukują swoich właścicieli.

Koty z Dąbrówki są najlepsze. Nasze kociaki są zaszczepione na choroby zakaźne oraz wściekliznę. Ponadto przeszły zabiegi sterylizacji lub kastracji. W celu adopcji najlepiej umówić się z nami telefonicznie. Staramy się do danej rodziny dopasować kota, ponieważ są różne zwierzęta - bardziej energiczne czy spokojne. Są koty młode i starsze – zwraca uwagę Klaudia Kwiatkowska, pracownik OTOZ Animals Schronisko Dąbrówka.

Adopcja przebiega w dwóch etapach. Na samym początku jest rozmowa przedadopcyjna, podczas której pracownicy dowiadują się o warunkach domowych i preferencjach osoby, która chce adoptować zwierzę. Następnie są odwiedziny w schronisku, gdzie kot poznaje swojego przyszłego właściciela.

Większość osób zainteresowana jest małymi kotkami, bo małe są skore do zabawy, a większe wolałyby spokój. W dużej mierze adoptowane koty rodzą się na nowo po znalezieniu domu. To są całkiem inne zwierzęta – aktywne, skore do zabawy i kontaktu. Zachęcamy do adopcji także starszych kotów. Nasze koty są idealne do domu i nowych rodzin – wyjaśnia pracownik schroniska.

Dąbrówka zachęca także do pomocy materialnej, która jest szczególnie ważna zimą, kiedy temperatura spada poniżej zera.

Potrzebujemy karmy oraz koców i kołder, ponieważ nasze magazyny się kończą. A wiadomo, że u nas schodzi to w bardzo dużej ilości. Mamy zbiórki na Facebooku. Zbieramy obecnie na ogrzewanie schroniska – dodaje Klaudia Kwiatkowska.

???? ADOPTUJ KOTA Z DĄBRÓWKI ???? Dziś Światowy Dzień Kota - nasze kociaki spędzą go w schronisku... przedstawiamy Wam kilka...

Opublikowany przez OTOZ "Animals" - Schronisko Dąbrówka Wtorek, 16 lutego 2021

Pamiętajmy, w tym wyjątkowym dniu o bezdomnych kociakach, które szukają ciepłego domu i kochających właścicieli. Więcej informacji na temat możliwości pomocy zwierzętom można znaleźć na facebookowym profilu schroniska lub pod numerem 607 540 557.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24