23.02.2021 21:42 0 raz

Śmiertelne potrącenie na krajowej szóstce

fot. Marek Trybański/TTM

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek (23 lutego) wieczorem na drodze krajowej numer 6 w Strzebielinie. Człowiek został potrącony przez samochód osobowy. Niestety, nie obyło się bez najgorszego.


AKTUALIZACJA, 24 lutego, godz. 12:55

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni kierowca samochodu audi jadąc w kierunku miejscowości Lębork, potrącił pieszego 39-latka, który to prawdopodobnie przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Jezdnia w tym miejscu nie była oświetlona, pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Kierowca został sprawdzony przez mundurowych alko-testem, był trzeźwy. Dodatkowo została pobrana krew do analizy - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. .


Strażacy z Wejherowa i druhowie z Bożegopola do akcji zostali poderwani po godzinie 19:00 we wtorek. Z informacji, jaka napłynęła do komendy straży pożarnej wynikało, że na drodze krajowej numer 6 w Strzebielinie doszło do wypadku.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że doszło do potrącenia osoby poruszającej się pieszo przez samochód osobowy. Osoba ta poniosła śmierć – relacjonuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

fot. Marek Trybański/TTM fot. Marek Trybański/TTM fot. Marek Trybański/TTM fot. Marek Trybański/TTM fot. Marek Trybański/TTM

Na czas pracy służb na miejscu zdarzenia droga nr 6 została zablokowana na pasach w obu kierunkach.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24