26.02.2021 08:30 4 raz/UM Puck

Puck: Rusza wiosenne łatanie dróg

źródło: FB/ Hanna Pruchniewska

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a odchodząca zima wraz ze znikającym śniegiem odkrywa szkody, jakie wyrządziła na drogach, zwłaszcza gruntowych. W Pucku zaczął się proces równania ulic i uzupełniania ubytków.

Urząd Miasta Puck przystąpił do naprawy nawierzchni asfaltowych i dróg gruntowych.

Zima w tym roku mocno odcisnęła swoje piętno na nawierzchniach dróg w mieście Pucku. Topniejący śnieg odsłonił ubytki w drogach i ulicach powstałe na skutek destrukcyjnego działania mrozu, śniegu i środków chemicznych stosowanych do likwidacji śniegu i lodu - stwierdziła Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Jak poinformowała, obecnie łatane są ubytki na ulicach i równane drogi gruntowe w takim zakresie na jaki pozwala aura.

Grunt jest jeszcze zmarznięty dlatego dziury w nawierzchniach asfaltowych łatane są „na gorąco”, nie stosuje się metody „na zimno”. Na drogi gruntowe nawożony jest tłuczeń i kamyki. Wykonawca stara się na razie nie stosować metody mechanicznego wyrównywania nawierzchni, która jest w tej chwili jeszcze przemarznięta - dodała gospodyni miasta.

Jednocześnie puccy urzędnicy proszą mieszkańców o wyrozumiałość i zrozumienie.

Jak tylko pozwoli aura prace związane z remontami dróg i ulic ruszą pełną parą, a w tej chwili wszelkie działania mają na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu i mieszkańców Pucka - podkreśliła Pruchniewska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24