28.02.2021 10:00 1 Kwt/siepomaga.pl

Rumia: Antek ma 11 lat i walczy ze złośliwym nowotworem kości

siepomaga.pl

Antek walczy ze złośliwym nowotworem kości. Mieszkaniec Rumi ma zaledwie 11 lat, a już przeszedł podawanie chemii i amputację. Rodzice chłopca o chorobie dowiedzieli się w kwietniu ubiegłego roku. By ratować życie Antka lekarze musieli amputować mu rękę.

W kwietniu ubiegłego roku lekarze wykryli u mieszkańca Rumi osteosarcomę – złośliwy nowotwór kości zlokalizowany w lewym nadgarstku. Chłopiec niemal natychmiast rozpoczął chemioterapię. Trafilił na oddział onkologii, wierząc, że chemia zatrzyma chorobę. Okazało się, że mimo intensywnej chemii, ręki nie da się uratować. Lekarze podjęli decyzję o amputacji dłoni z połową przedramienia.

11 lat to nie wiek, by zastanawiać się, ile tego życia jeszcze zostało. Od czasu usłyszenia diagnozy nie ma dnia, bym nie myślała o tym, czy Antek pokona chorobę, czy nie okaże się ona zbyt silna… Żaden rodzic nie jest gotowy, by usłyszeć, że jego ukochane dziecko jest śmiertelnie chore. Każdy za to byłby w stanie przyjąć na siebie chorobę, by tylko ono nie musiało cierpieć. Niestety tak się nie da, a jedyne, co możemy zrobić, to walczyć razem z Antkiem – informuje mama chłopca.

Antek musiał na nowo nauczyć się funkcjonować. Kiedy chłopiec zbliżał się do końca chemii pooperacyjnych, okazało się, że nowotwór wcale nie odpuścił – pojawił się kolejny guz w tej samej ręce. Tym razem powyżej łokcia. Antek musiał przejść kolejną operację, podczas której usunięto guza.

Dzisiaj, blisko rok po diagnozie, nasza walka wciąż trwa. U Antka pojawiają się nowe ogniska nowotworu – w przedramieniu, na węzłach chłonnych. Lekarze planują kolejną operację. Niebawem, chcielibyśmy kupić Antkowi protezę, która pozwoliłaby mu szybciej pogodzić się z jego brutalną sytuacją. Na ten moment nie mamy jeszcze kosztorysu, ponieważ dopiero po zakończonym leczeniu będziemy mogli wybrać odpowiedni model. Wiemy jednak, że koszt takiej protezy to kilkaset tysięcy złotych! Proszę, pomóż mi sprawić, by moje dziecko spostrzegło, że świat jest pełen dobrych ludzi, których pomoc sprawi, że jego tak trudna codzienność choć przez moment będzie piękniejsza – apeluje Iwona, mama Antka.

Link do zbiórki.

siepomaga.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24