26.02.2021 07:49 0 raz

Arka postara się upolować Jastrzębia

źródło: Arka Gdynia

W piątek, 26 lutego, po zimowej przerwie na boiska wraca I liga. W jednym z trzech piątkowych spotkań Arka Gdynia podejmie GKS 1962 Jastrzębie.

Piłkarze z Gdyni drugą część sezonu rozpoczynają z 6. miejsca tabeli. Arka ma stratę 13. punktów do liderującej Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W pozostałych 17-tu spotkaniach do końca sezonu do zdobycia jest jeszcze 51. punktów. O najbliższe „oczka” gdynianie powalczą w piątek, 26 lutego, z GKS 1962 Jastrzębie. Będzie to pierwszy ligowy mecz Dariusza Marca w roli trenera Arki Gdynia.

Statystyki i liczby zostawiam innym. Wiemy, że jeśli będziemy wygrywali i gromadzili więcej punktów od przeciwników, to awans bezpośredni będzie w naszym zasięgu. W tej chwili nie oglądamy się na tabelę i poszczególne różnice między drużynami. Jeśli wszystko ułoży się po naszej myśli, to miejmy nadzieję, że w tym roku wrócimy na salony – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Dariusz Marzec, trener Arki.

Walkę o zwycięstwo w najbliższym meczu zapowiada szkoleniowiec GKS 1962. Najbliższy rywal gdynian aktualnie zajmuje 14-te miejsce w tabeli z 16. punktami.

Znamy wartość rywala, ale znamy też swoją i jedziemy do Gdyni walczyć o pełną pulę – mówi dla oficjalnego portalu GKS 1962 trener Paweł Ściebura. - Arka to na pewno zespół o dużym potencjalne indywidualnym zawodników. Nie ulega to wątpliwości. Teraz zmienili jednak taktykę gry. W poprzedniej rundzie u trenera Mamrota grali w innym ustawieniu, a teraz przeszli na trójkę obrońców, więc zadania poszczególnych zawodników trochę się zmieniły. Jesteśmy jednak na to przygotowani i postaramy się wywieźć z Gdyni korzystny rezultat.

Początek spotkania w piątek, 26 lutego, o godz. 16:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24