28.02.2021 09:00 12 Kwt/gdynia.pl

W Gdyni brakuje policjantów

fot. Paweł Kukla / archiwum gdynia.pl

W ostatnim czasie 13 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi gdyńskiej policji. Na chętnych do służby nadal czekają wolne miejsca. W lokalnych jednostkach na terenie miasta pozostają jeszcze 62 wakaty.

Praca w policji często przyciąga osoby, dla których służba jest swego rodzaju pasją. Mundurowi na co dzień m.in. dbają o bezpieczeństwo na drogach, poszukują sprawców przestępstw i wykroczeń czy interweniują wszędzie tam, gdzie pojawia się bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia.

  • Do służby w policji zgłaszają się osoby, które chcą na co dzień pomagać innym i dbać o ich bezpieczeństwo. Mimo iż jest to ciężka i odpowiedzialna praca, to na pewno daje funkcjonariuszom ogrom satysfakcji – wyjaśnia asp. Jolanta Grunert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

W Gdyni służy obecnie 549 funkcjonariuszy. W tym tygodniu do ich grona dołączyło 13 osób, które pomyślnie przeszły ostatni nabór i zostały początkującymi policjantami. W najbliższych tygodniach odbędą się kolejne nabory. Kandydaci na policjantów przechodzą test sprawności fizycznej, test wiedzy, test psychologiczny czy… zwyczajną rozmowę kwalifikacyjną. Muszą również spełniać kilka formalnych wymogów.

  • Aby zostać funkcjonariuszem policji, trzeba być obywatelem Polski o nieposzlakowanej opinii. Od kandydatów wymaga się też co najmniej średniego wykształcenia oraz zdolności psychofizycznych. Ponadto osoba ubiegająca się o przyjęcie do służby nie może być karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe – mówi asp. Jolanta Grunert.

Kandydaci, którzy przebrną przez nabór, muszą później przejść podstawowe szkolenie zawodowe. Początkujący policjanci po szkoleniu zawodowym mogą liczyć na pensje sięgające 4000 złotych netto.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24