01.03.2021 14:30 16 raz/UM Wejherowo

Bezpieczniej na Karnowskiego w Wejherowie

źródło: UM Wejherowo

Ta inwestycja poprawi bezpieczeństwo głównie osób pieszych, którzy przechodzą przez jezdnię na ulicy Karnowskiego w Wejherowie. Pojawiła się tam inteligentna sygnalizacja świetlna.

Kierowcy, jadący zbyt szybko ulicą Karnowskiego w Wejherowie, będą musieli przerwać swój rajd. Jak podaje wejherowski magistrat, zamontowano tam nowe oświetlenie, przejścia dla pieszych i sygnalizację świetlną. Zastosowano tu nowoczesny system, który uruchamia czerwone światło dla kierowców przekraczających prędkość w obrębie tego przejścia. A to, zdaniem urzędników, wymusza ograniczenie prędkości na tym odcinku.

Mieszkańcy ul. Karnowskiego zwracali się z informacjami do urzędu o przekraczaniu przez kierowców dopuszczalnej prędkości na tej ulicy, a co za tym idzie niebezpiecznych sytuacjach z udziałem pieszych, dlatego m.in. z radnym tej części miasta Pawłem Formelą, szukaliśmy jakiegoś rozwiązania – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Jest to kontynuacja rozpoczętego w 2016 r. programu doświetlenia przejść dla pieszych, który prowadzony jest w różnych częściach Wejherowa.

Inwestycja kosztowała miasto około 90 tysięcy złotych, a wykonawcą była wejherowska firma.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24