01.03.2021 12:30 0 NW/UM w Pucku

Śp. Andrzej Dolny z tytułem 'Zasłużonego dla Miasta Puck'

Fot. UM w Pucku

Zmarłemu w styczniu pucczaninowi Andrzejowi Dolnemu nadano tytuł „Zasłużonego dla Miasta Puck”. Jest to wyraz uznania za wkład pracy, jaki Dolny włożył w rozwój miasta. Pamiątkowy dzwon i plakietkę odebrała jego żona wraz z synem.

O śmierci Andrzeja Dolnego informowaliśmy na początku stycznia tego roku. Od urodzenia mieszkał w Pucku, gdzie przez wiele lat był pracownikiem Puckich Zakładów Mechanicznych na stanowisku kreślarza i konstruktora oprzyrządowania.

Podczas XXXVIII zwyczajnej Sesji Rady Miasta Puck (25 lutego) miało miejsce uroczyste wręczenie oznak przysługujących „Zasłużonym dla Miasta Pucka”. Podjęto decyzję, że tytuł ten nadany zostanie śp. Andrzejowi Dolnemu, który od urodzenia związany był z miastem. Jak podaje pucki magistrat, pamiątkowy dzwon i plakietkę odebrała żona zmarłego Pani Mirosława i syn Marcin

Fot. UM w Pucku

Pucczanin po przejściu na emeryturę udzielał się społecznie prowadząc kroniki: parafialną, chóru kościelnego, Miasta Puck i puckiego hospicjum pw. Św. Ojca Pio. Stworzył także księgę pamiątkową z okazji 100-lecia zaślubin Polski z morzem. Był także autorem m.in. dwóch albumów fotograficznych „Puck na starych fotografiach” oraz „Puck retrospekcje na dawnych fotografiach” oraz wielu zestawów pocztówek okolicznościowych.

Jego zmysł artystyczny, talent i zapał można było dostrzec w grafice, malarstwie, rzeźbie, a także poezji, w 2017 r. został laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Puck, w 2020 r. otrzymał medal z okazji 100-lecia zaślubin Polski z morzem Pucku – czytamy w komunikacje puckiego ratusza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24