01.03.2021 15:58 3 NW/MOSG

Na Pomorzu nielegalnie pracowało kilkudziesięciu cudzoziemców

Źródło:MOSG

W zakładzie przetwórstwa ryb w województwie pomorskim pracowało nielegalnie przeszło pięćdziesięciu cudzoziemców. Zatrudniła ich agencja pracy z Dolnego Śląska, którą skontrolowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdyni.

Skontrolowani pracownicy to, jak informuje Morski Odział Straży Granicznej, w większości obywatele Ukrainy. Wśród nich byli także Białorusini i Gruzini. Wszyscy zostali oddelegowani przez dolnośląską agencję do pracy na Pomorze.

Jak ustalili gdyńscy strażnicy graniczni, 52 cudzoziemców pracowało nielegalnie. Nie mieli oni głównie odpowiednich zezwoleń na pracę bądź ważnych oświadczeń – czytamy w komunikacie prasowym MOSG.

Ponadto w dziesięciu przypadkach funkcjonariusze stwierdzili brak zawarcia umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej w wymaganej formie. Wobec 35 osób pracodawca nie dopełnił obowiązku poinformowania urzędu pracy o podjęciu bądź niepodjęciu pracy przez cudzoziemca.

Jak się dodatkowo okazało, dwaj wspólnicy prowadzący agencję, obywatele Ukrainy, także nie mieli odpowiednich zezwoleń na pracę – dodają służby.

Wobec prezesa skontrolowanej firmy zostanie skierowany wniosek do sądu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24