05.03.2021 07:01 0

Powtórka z rozrywki? Arka ponownie zagra z Puszczą

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Na zakończenie 19. kolejki I ligi piłkarze Arki Gdynia na wyjeździe o punkty powalczą z Puszczą Niepołomice. To właśnie z tym zespołem gdynianie zmierzyli się kilka dni temu w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Arka wygrała 5:2.

Wszyscy byli świadomi stawki i pracowaliśmy na zwycięstwo jak drużyna. Straciliśmy głupiego gola przed przerwą, a trener przekazał nam mocne i motywujące słowa w szatni. Powiedział, że wyglądamy dobrze na boisku. Najważniejsza była koncentracja, żeby nie stracić jej, ponieważ wiedzieliśmy, że z przodu na pewno coś wykreujemy i strzelimy gola – mówił po pucharowym pojedynku Marcus Vinicius da Silva w rozmowie z klubową telewizją Arki.

Co ciekawe , jak wyliczył tuż po meczu klubowy dokumentalista Maciej Witczak, Marcus w pucharowym meczu z Puszczą poprawił 23-letni rekord Piotra Rzepki i został najstarszym strzelcem w historii Arki. Gola zdobył mając 36 lat i 338 dni.

Teraz gdynianie ponownie zagrają z Puszczą Niepołomice o stawkę. Tym razem będzie to ligowy mecz. Najbliższy rywal Arki to zespół ze środka tabeli I ligi. Puszcza zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 23. punktów. Do 5-tej Arki drużyna z Niepołomic traci 9. „oczek”. Puszcza drugą część sezonu rozpoczęła od przegranej na wyjeździe z Resovią 1:2. To był ciekawy mecz z tego względu, że wynik spotkania został ustalony w przeciągu 19. minut. W 15. minut Resovię na prowadzenie wyprowadził Jakub Wróbel. 120 sekund później do wyrównania doprowadził Jewhen Radionow wykorzystując rzut karny. A gola na 2:1 zdobył w 19. min. Kamil Słaby.

Lepszy start zanotowała Arka, która pod koniec lutego pokonała u siebie GKS 1962 Jastrzębie 1:0. po bramce Macieja Rosołka.