05.03.2021 15:30 4 NW/TTM

Sławoszyno ma już nowe drogi

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Sławoszynie zakończyła się wyczekiwana od lat inwestycja drogowa, w ramach której przebudowano znaczną część miejscowych ulic. Łączny koszt inwestycji to ponad trzy miliony złotych.

Metamorfozę przeszło aż siedem ulic w Sławoszynie. W ramach prac m.in. utwardzono nawierzchnie, wybudowano chodniki i wykonano system odwodnieniowy.

Wiele lat trwało zanim Działki, bo tak się nazywa remontowana część Sławoszyna, otrzymały nawierzchnię z kostki brukowej. Mieszkańcy od lat wspominali o konieczności utwardzenia tych dróg - mówi Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

A udało się to dzięki rządowemu wsparciu przeznaczonemu na drogi samorządowe. Inwestycja kosztowała ponad 3 miliony złotych, z czego połowę tej kwoty stanowiła pozyskana dotacja.

Może nie jest to wiele dróg, bo około 1,5 kilometra, ale był duży problem z odwodnieniem. Znajdujemy się na wzgórzu, a na dole mamy wioskę Sławoszyno i należało wybudować duże zbiorniki buforowe, które przyjmowałyby tę wodę - wyjaśnia wójt.

I dodaje, że nowe drogi zwiększają komfort w dojazdach do swoich posesji, ale wpływają także na bezpieczeństwo pieszych.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24